samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Nowe systemy nawigacyjne Blaupunkta

Informacja prasowa / Data: 2009-08-18

Nowe urządzenia TravelPilot 500 i TravelPilot 700 Blaupunkta to prawdziwa rewolucja na rynku nawigacji. Są to pierwsze na świecie systemy PND (Portale Navigation Device) ze zintegrowaną funkcją wideonawigacji i możliwością rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w liczne funkcje multimedialne i komunikacyjne, m.in. interfejs Bluetooth, dostęp do Internetu, tuner telewizji cyfrowej i aplikacje biurowe.

TravelPilot 500/700 to pierwsze na świecie systemy PND ze zintegrowaną funkcją wideonawigacji i możliwością rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości.

Sprawna, zaawansowana technologicznie nawigacja pozwala nie tylko na szybkie dotarcie do celu podróży, ale znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Różnorodne funkcje urządzeń Blaupunkta umożliwiają ponadto mobilną komunikację i uprzyjemniają jazdę samochodem.

Funkcje poprawiające bezpieczeństwo jazdy

Po zamontowaniu urządzenia TravelPilot 500/700 na przedniej szybie pojazdu, dzięki wbudowanej kamerze na kolorowym wyświetlaczu ukazuje się realny obraz drogi, na który nakładane są graficzne wskazówki nawigacyjne. Takie rozwiązanie pozwala na jak najwierniejsze odwzorowanie trasy i znacznie ułatwia orientację.

Kierowca ma oczywiście do dyspozycji również klasyczny widok mapy 2D/3D z automatycznym zoomem. W tym trybie nawigacji kamera rozpoznaje znaki drogowe z ograniczeniami prędkości. Zidentyfikowane ograniczenia są podawane kierowcy w formie graficznej i akustycznej, dzięki czemu jest on w porę ostrzegany o konieczności dostosowania prędkości jazdy do obowiązujących przepisów.

W trybie wideonawigacji kamera rozpoznaje także znaki drogowe z ograniczeniami prędkości. Zidentyfikowane ograniczenia są podawane kierowcy w formie graficznej i akustycznej, dzięki czemu jest on w porę ostrzegany o konieczności dostosowania prędkości jazdy do obowiązujących przepisów.

Dzięki możliwości wprowadzania celu podróży za pomocą komend głosowych, kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy podczas prowadzenia pojazdu. Dodatkowym ułatwieniem jest asystent pasa ruchu, który analizując sytuację na drodze podpowiada, którym pasem się poruszać, aby komfortowo kontynuować drogę do celu.

Szybkie obliczanie tras i prosta obsługa

Nowe nawigatory Blaupunkta wyposażone są w procesor Dual Core Centrality Titan z zegarem 500 MHz oraz pamięć 8 GB, która umożliwia zapis dużej ilości danych. Nowe systemy należą do najszybszych na rynku pod względem obliczania i przeliczania trasy, a dodatkowo odznaczają się bardzo wygodną i prostą obsługą z wykorzystaniem ekranu dotykowego Touch Screen (4,3").

Wprowadzanie danych upraszcza dodatkowo system sterowania głosowego. Urządzenia dopuszczają błędy podczas wprowadzania nazw miast, co jest szczególnie pomocne podczas podróży zagranicznych. Wbudowany czujnik światła pozwala na automatyczne dopasowanie jasności wyświetlacza do warunków otoczenia, np. podczas opuszczaniu tunelu. Akumulator zapewnia urządzeniom czas pracy do 5 godzin. Dzięki temu można wygodnie dojechać także do dalej położonych punktów docelowych.

Dużo więcej niż nawigacja

Modele TravelPilot 500 i TravelPilot 700 posiadają także liczne funkcje multimedialne, które pozwalają na przeglądanie zdjęć, odtwarzanie filmów i plików muzycznych czy surfowanie w internecie. Dzięki tej ostatniej funkcji można korzystać z darmowej telefonii internetowej, słuchać 10 tys. internetowych stacji radiowych, a także oglądać ulubione podcasty i sprawdzać pocztę e-mail.

Zintegrowana funkcja Bluetooth eliminuje konieczność używania systemu głośnomówiącego i zapewnia dostęp do funkcji telefonu (książka telefoniczna, nawiązywanie połączenia) z poziomu wyświetlacza. Funkcja audiostreamingu umożliwia także odtwarzanie plików MP3 zapisanych w pamięci telefonu. Z kolei aplikacja "Phrase Book" oferuje tłumaczenie różnych fraz tematycznych w 18 dowolnie łączonych ze sobą językach, a dyktafon przydaje się do nagrywania krótkich wiadomości głosowych. Dodatkową rozrywkę zapewni wbudowany aparat fotograficzny.

Zintegrowany w nawigatorze TravelPilot 700 tuner DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) pozwala na odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Elektroniczny program telewizyjny EPG (Electronic Program Guide) pozwala przeglądać listę wszystkich zarejestrowanych stacji. Dzięki temu nawigator staje się także przenośnym odbiornikiem TV, z którego można korzystać nie tylko w samochodzie. Inną ciekawą i przydatną cechą urządzenia TP 700 są aplikacje biurowe, które obejmują m.in. programy Word, Excel, Powerpoint, PDF Reader, a także kalendarz, kalkulator, zegar, alarm czy proste edytory graficzne.

Modele TravelPilot 500 i TravelPilot 700 będą dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car multimedia w listopadzie. W urządzeniu TravelPilot 500 zainstalowano dane 41 państw europejskich, w tym Polski. TravelPilot 700 wyposażony jest dodatkowo w mapę Rosji. W standardowym zestawie obu urządzeń znajdować się będą: uchwyt z przyssawką, kabel do ładowania z gniazdka zapalniczki, antena TMC, kabel USB, kabel wideo, słuchawki z mikrofonem, zapasowa płyta DVD i instrukcja obsługi.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (październik 2008):
- TravelPilot 500 – 1 699 PLN
- TravelPilot 700 – 1 999 PLN

Źródło: Blaupunkt, fot. Blaupunkt

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowe samochodowe systemy multimedialne Sony

Nowe samochodowe systemy multimedialne Sony

Efektowne radioodtwarzacze Xplod do instalacji w desce ro... » ...więcej
Systemy kontroli ciśnienia w oponach

Systemy kontroli ciśnienia w oponach

Jakiś czas temu wyposażenie opcjonalne luksusowych limu... » ...więcej
Przenośne systemy nawigacji w samochodzie

Przenośne systemy nawigacji w samochodzie

Samochód może już w fabryce zostać wyposażony w system ... » ...więcej
Systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego

Systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego

Ostatnio bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy pr... » ...więcej
Nowe przepisy na parkingach oraz osiedlach

Nowe przepisy na parkingach oraz osiedlach

Z dniem 4 września 2010r. wchodzą w życie nowe przepis... » ...więcej
Nowe BMW 320d EfficientDynamics Edition

Nowe BMW 320d EfficientDynamics Edition

Kombinacja niskiej emisji zanieczyszczeń i radości z jazdy... » ...więcej
Nowe Audi A8

Nowe Audi A8

Fascynujący sportowy charakter, innowacyjna technologia i najwyższy komfort: Audi wprowadza kolejn... » ...więcej
Polecamy porady
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia