samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Nowe samochodowe systemy multimedialne Sony

Informacja prasowa / Data: 2010-09-07

Efektowne radioodtwarzacze Xplod do instalacji w desce rozdzielczej zapewniają świetną rozrywkę audiowizualną i nawigację na najwyższym poziomie.

Sony XNV 660BTSony XNV 660BT

Zwiększający się ruch drogowy sprawia, że przedostanie się z punktu A do punktu B rzadko bywa przyjemną przejażdżką. Ale teraz firma Sony połączyła swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji sprzętu AV z kompetencją specjalistów z firmy TomTom – czołowego dostawcy rozwiązań do lokalizacji i nawigacji. Powstałe dzięki temu multimedialne systemy nawigacyjne AV Xplod™ ułatwią życie każdemu kierowcy.

Nową gamę samochodowych systemów nawigacyjnych AV Sony tworzą modele XNV-L77BT, 770BT, L66BT i 660BT, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń „inforozrywkowych” w czasie długich podróży i w trakcie codziennych dojazdów do pracy.

Każdy system zawiera radioodtwarzacz AV Sony i moduł nawigacyjny TomTom wraz z najnowocześniejszymi funkcjami do nawigacji. Modele XNV-L77BT (z panoramicznym ekranem 7") i XNV-L66BT (z panoramicznym ekranem 6,1") umożliwiają pełne wykorzystanie usług TomTom Live: HD Traffic™, wyszukiwania lokalnego z Google™ czy ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.

Sony XNV 660BTSony XNV 660BT

Usługa HD Traffic™ zapewnia kierowcy najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje o ruchu drogowym. Pojawiają się one na radioodtwarzaczu samochodowym i są aktualizowane co trzy minuty. Dzięki temu, w razie wypadku lub utrudnień w ruchu istnieje możliwość wyznaczenia alternatywnej trasy. Wiedza o tym, co dzieje się na drodze przed nami, pozwala jechać bezpieczniej. Ostrzeżenia dot. bezpieczeństwa to komunikaty o zbliżaniu się do fotoradaru (stacjonarnego bądź ruchomego) albo niebezpiecznego miejsca.

Usługa wyszukiwania lokalnego z Google™ jest bardzo przydatna na przykład przy szukaniu restauracji w nieznanym mieście. W takim przypadku, aby wyszukać odpowiednie miejsce przy użyciu serwisu Google Map – największej na świecie bazy danych o obiektach tego rodzaju – wystarczy użyć ekranu dotykowego. Co więcej, ze strony wyszukiwania można również bezpośrednio zatelefonować do wybranego lokalu, by zarezerwować stolik. Wyszukiwanie lokalnych sklepów i firm oraz telefonowanie i trafianie do nich jest teraz łatwe jak nigdy!

Wszystkie modele nawigacji AV są dostarczane z najbardziej szczegółowymi i zaawansowanymi mapami TomTom, pokrywającymi obszar 45 państw europejskich. Wyznaczanie trasy przez nawigację TomTom znacznie wykracza poza proste wykorzystanie danych o dozwolonej maksymalnej prędkości. Unikatowa technologia IQ Routes™ połączona z obszerną bazą danych o faktycznych czasach podróży umożliwia wyznaczenie najkrótszej trasy z uwzględnieniem dnia i godziny. Pod uwagę brane są między innymi godziny szczytu, weekendy, a nawet ustawienia sygnalizacji świetlnej.

Ogromne znaczenie ma aktualność używanych map. Dzięki usłudze TomTom MapShare™ i wielkiej rzeszy użytkowników nawigacji TomTom, możliwe jest wprowadzanie korekt na mapach i korzystanie ze zmian wprowadzonych przez innych kierowców – wystarczy użyć komputera i darmowego programu TomTom HOME.

Sony XNV 770BTSony XNV 770BT

Gama samochodowych systemów nawigacyjnych AV Xplod powstała na tej samej platformie co wyróżniony ostatnio nagrodą EISA multimedialny radioodtwarzacz samochodowy XAV-70BT*. Nowe urządzenia mają więc wszystkie innowacje audiowizualne, które znajdziemy w radioodtwarzaczu Sony nagrodzonym przez stowarzyszenie EISA. Są przeznaczone do instalacji w podwójnym otworze montażowym DIN i wyposażone w niezwykle jasny ekran WVGA o rozdzielczości 800 x 480 pikseli – pięciokrotnie większej niż w typowych urządzeniach z wyświetlaczem QVGA.

Świetna jakość dźwięku dokładnie odpowiada temu, czego użytkownik może się spodziewać po produkcie Sony. Dbałość o szczegóły, w tym pełne rozdzielenie ścieżek sygnałów audio i wideo, przekłada się na niezrównaną jakość reprodukcji AV. Funkcja symulacji głośnika centralnego (Centre Speaker Organiser) pozwala na dodanie „wirtualnego” głośnika centralnego dokładnie na środku deski rozdzielczej – i uzyskanie w ten sposób 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Dzięki zaawansowanemu wyrównywaniu parametrów czasowych zestaw może uwzględnić miejsce, w którym siedzi kierowca, i odpowiednio skorygować opóźnienia czasowe dźwięku w poszczególnych kanałach, zapewniając tym samym optymalne wrażenia przy słuchaniu.

* - Europejski samochodowy odtwarzacz audio-wideo 2010-2011 – nagroda przyznana przez EISA (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) 15 sierpnia 2010 r.

Źródło: Sony, fot. Sony

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowe systemy nawigacyjne Blaupunkta

Nowe systemy nawigacyjne Blaupunkta

Nowe urządzenia TravelPilot 500 i TravelPilot 700 Blaupunkt... » ...więcej
Yeti w rytmach Sony

Yeti w rytmach Sony

Poznańska firma Audio Complex zaprezentowała pojazd demonstracyjny firmy Sony Poland zbudowany ... » ...więcej
Przekaźniki samochodowe

Przekaźniki samochodowe

Przekaźniki elektryczne używane są obecnie w każdym samochodzie. Nie każdy jednak wie w jaki... » ...więcej
Radia samochodowe

Radia samochodowe

Odtwarzają płyty CD oraz DVD. Czytają pliki MP3, WMA, WAV, AAC. Można na nich oglądać filmy DV... » ...więcej
Systemy kontroli ciśnienia w oponach

Systemy kontroli ciśnienia w oponach

Jakiś czas temu wyposażenie opcjonalne luksusowych limu... » ...więcej
Przenośne systemy nawigacji w samochodzie

Przenośne systemy nawigacji w samochodzie

Samochód może już w fabryce zostać wyposażony w system ... » ...więcej
Systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego

Systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego

Ostatnio bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy pr... » ...więcej
Polecamy porady
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia