Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100831,t-jak_szybko_jeździ_sie_po_lublinie?.html
Informacja prasowa / Autor: Korkowo.pl / Data: 2013-05-22

Jak szybko jeździ się po Lublinie?

Informacja prasowa

Czy wiosenne miesiące poprawiły sytuację kierowców z Lublina? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania średnich prędkości pojazdów poruszających się po mieście. Co się okazało? Jest lepiej, choć niekoniecznie w samym centrum miasta.

Pomiarów dokonano w trakcie trwania porannych oraz popołudniowych godzin szczytu z uwzględnieniem całego obszaru miasta podzielonego na cztery części, w zależności od ich odległości od centrum. Jak się okazało, w centrum miasta średnia prędkość pojazdów wynosi 37 km/h. W grudniu 2012 była ona niewiele mniejsza i wynosiła 36 km/h.

Prawdziwą zmianę widać dopiero, kiedy spojrzy się na wyniki badań dotyczących obszarów bardziej oddalonych od centrum Lublina. – W odległości 5-10 kilometrów od centrum średnia prędkość pojazdów wynosi obecnie 51 km/h, w porównywaniu z grudniem 2012 odnotowaliśmy zatem wzrost szybkości wynoszący 6 km/h – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Podobną zależność można zaobserwować na obrzeżach miasta. W grudniu 2012 średnia prędkość wynosiła tam 53 km/h, dziś jest to już 57 km/h – dodaje Florkowska.

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Lublina i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w kwietniu i maju 2013. W promieniu do 2 km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

Źródło: korkowo.pl