Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100824,t-honda_jazz___dane_techniczne..html
Informacja prasowa / Data: 2012-10-25

Honda Jazz - dane techniczne.

Japoński samochód z segmentu B od lat cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Mowa oczywiście o Hondzie Jazz. Miejski samochód niezmiennie urzeka swoją sylwetką oraz uniwersalnością. Zostawmy to jednak na boku. Przyjrzyjmy się temu, czego zazwyczaj nie widać na pierwszy rzut oka - zawieszeniu oraz silnikom, a więc danym technicznym Hondy Jazz.

Zawieszenie zastosowane w Hondzie jest dość typowym, ale sprawdzonym rozwiązaniem. Z przodu znajdują się kolumny MacPhersona, natomiast z tyłu belka skrętna.

Kupując Hondę można zdecydować się na jeden z dwóch silników benzynowych o pojemności 1,2l lub 1,4l. Pierwszy z nich świetnie nadaje się do miasta, decydując się na drugi niestraszne nam będą również wakacyjne wypady za miasto. Dane techniczne silników Hondy Jazz wyglądają następująco. Jeśli chodzi o silnik 1,2l to rozwija on moc maksymalną 66 KM, co pozwala rozpędzić samochód do 100 km/h w 12,6s. Mocniejszy silnik osiąga moc 100 KM, co przekłada się na przyspieszenie 11,4s od 0 do 100 km/h.

Zapotrzebowanie japońskiego samochodu na paliwo nie jest duże. Silnik 1,2l zadowoli się średnio 5,3l na 100km, nieco większy silnik 1,4l spala 5,5l na 100km.

Konfigurując samochód można zdecydować się na 5-cio stopniową przekładnię manualną lub automatyczną przekładnię CVT, umożliwiającą zmianę biegów za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. Tak w skrócie wyglądają Honda Jazz dane techniczne. Samochód oferuje ciekawe silniki, które zapewniają zarówno odpowiednią dynamikę, jak i niskie spalanie paliwa.