Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100810,t-ekskluzywny_klub_posiadaczy_ferrari.html
Informacja prasowa / Data: 2011-11-25

Ekskluzywny klub posiadaczy Ferrari

Informacja prasowa

Zasada jest prosta – wystarczy zakupić 5 samochodów Ferrari i dostaje się przepustkę do świata elitarnych imprez i pokazów, których głównym motywem są specjalne edycje pojazdów z koniem na masce.

Ferrari SA Aperta 599

Przynajmniej kilka razy w roku słyszymy o specjalnych, wyjątkowych i ekskluzywnych wersjach samochodów różnych marek. Jeśli jest to małe Renault czy Fiat to samochód trafia do klasycznego salonu gdzie czeka na nabywcę. W przypadku Ferrari sytuacja jest już inna.

Klienci wydający krocie na dobra luksusowe chcą czuć, że producent traktuje ich wyjątkowo. W tym celu wersje specjalne Ferrari powstają w krótkich partiach, a pierwszeństwo zakupu mają wierni klienci. W ten sposób włoski producent sprzedał na pniu 80 egzemplarzy modelu SA Aperta. Okazuje się jednak, iż wielu kolekcjonerów miało za złe firmie, iż nie zostali powiadomieni o specjalnym evencie, na którym można było zapoznać się z samochodem i ewentualnie go zakupić.

Ferrari SA Aperta 599

Dlatego Ferrari rozważa możliwość stworzenia elitarnego klubu właścicieli. Plotki głoszą, iż przepustką do tego motoryzacyjnego raju będzie zakup pięciu Ferrari. Prezes marki, Luca di Montezemolo, powiedział w wywiadzie dla Automotive News Europe: „Nie chcę, by nasi oddani kolekcjonerzy tracili szansę na zakup któregoś z naszych modeli specjalnych”.

Źródło: worldcarfans.com, informacja Mototarget.pl