Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100799,t-Światowej_klasy_lakiery_w_polskiej_sieci_dystrybucji.html
Informacja prasowa / Data: 2011-09-12

Światowej klasy lakiery w polskiej sieci dystrybucji

Informacja prasowa

Po wprowadzeniu do sprzedaży na początku roku lakieru Time Clear, nagrodzonego za najbardziej innowacyjny produkt targów Automechanika 2010 we Frankfurcie nad Menem, firma Melle zdecydowała się na poszerzenie oferty dla lakierników firmy Kristal. W ofercie dystrybutora pojawiła się uzupełniona gama lakierów bezbarwnych, utwardzaczy i podkładów z serii Time Clear, a także rozcieńczalniki dopełniających serii. Produkty Kristal używane są w 40 krajach świata, w ponad 40 tyś. warsztatach blacharsko-lakierniczych.

Produkty holenderskiego producenta wyróżniają się wydajnością. W przypadku serii podkładów, żywotność mieszanki dochodzi do 2 godz. Linię lakierów Time Clear lakierów bezbarwnych cechuje jeszcze dłuższy czas pozwalający na użycie - do 3 godz. Producent opracował formułę, dzięki której jedna przygotowana standardowo mieszanka wystarczy do pomalowania 3-4 elementów. Dodatkowo w ofercie znalazł się specjalny lakier TimeClear 94 Total, pozwalający na malowanie całej karoserii samochodu na raz. Produkty marki Kristal zostały opracowany w unikatowy sposób, dzięki któremu warsztaty blacharsko-lakiernicze mogą zwiększyć swoje obroty kilkukrotnie. Wynika to z czasu, potrzebnego do suszenia malowanych elementów - ok. 10-15 do „pyłosuchości” w temperaturze 20*C. Lakier nie wymaga stosowania promienników, a zatem nawet w małych warsztatach zwiększenie wydajności jest możliwe. Eliminuje także potrzebę dodawania przyspieszaczy, co nierzadko skutkuje pogorszeniem jakości: żółknięciem, marszczeniem, pękaniem lub matowieniem. Montaż pomalowanych elementów może nastąpić już po 45 min, a polerowanie po 100 - 150 minutach w zależności od zastosowanego produktu. Produkty Kristal są zgodne z większością systemów polerskich (w tym 3M) oraz systemów natryskowych pistoletów lakierniczych (np. DeVilbiss). W 100% zgodne są również z unijnymi wymogami dotyczącymi LZO.

TimeClear 94 - super szybki lakier

Doskonale nadaje się malowania 3-4 elementów na raz. Produkt posiada wysoki połysk i 3 godzinną żywotność mieszanki. Schnie swobodnie w 20oC, dzięki czemu pozwala oszczędzać czas i energię.

Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki
Czas schnięcia:
Pyłosuchość: 10 min;
Możliwość montażu: 45 min;
Polerowanie: 100 min;
Pełne utwardzenie: ponad 15 godz.

TimeClear Total - super szybki lakier do malowania całych aut na raz

Lakier bezbarwny serii KRISTAL TIME o rewolucyjnych właściwościach. Kontynuuje sukces produktu TIMECLEAR 92, jednak jest dedykowany do aplikacji na 4 i więcej elementach na raz. Doskonale nadaje się do malowania całych samochodów. Czas między nakładaniem warstw jest uzależniony od liczby elementów. Produkt posiada wysoki połysk i 3 godzinną żywotność mieszanki. Schnie szybko w 20oC, dzięki czemu pozwala oszczędzać czas i energię.

Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki
Czas schnięcia:
Pyłosuchość: 15-18 min;
Możliwość montażu: 50-60 min;
Polerowanie: 130-150 min;
Pełne utwardzenie: ponad 20 godz.

TimeSurfacer - super szybki podkład

Połączenie ultra szybkich czasów schnięcia z możliwością mieszania podkładu w proporcji 5:1. Żywotność mieszanki to aż 2 godziny. Doskonale nadaje się do malowania od 1 do 5 paneli na raz. Przy warstwie 120 μm po 10 minutach w temp. 22oC podkład jest suchy. Doskonale nadaje się do nakładania w technice „mokro na mokro”, co w połączeniu z późniejszym zastosowaniem lakieru bezbarwnego TimeClear skraca czas naprawy do poziomu dotąd nieznanego.

Wydajność: 10 m2 z litra gotowej mieszanki
Czas schnięcia 50-60 μm 22oC:
Suchy: 5-7 min;
Możliwość montażu: 8-10 min;
Do szlifowania: 40-60 min

Czas schnięcia 100-120 μm 22oC:
Suchy: 9-12 min;
Możliwość montażu: 15-20 min;
Do szlifowania: 80-100 min

Źródło: Melle