Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100795,t-honda_gymkhana_w_poznaniu.html
Informacja prasowa / Data: 2011-08-31

Honda Gymkhana w Poznaniu

Informacja prasowa

Honda Gymkhana w Poznaniu
Już po raz czwarty w tym sezonie Honda Poland zorganizowała imprezę z cyklu Honda Gymkhana. Tym razem miała ona miejsce na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan w Poznaniu (Tarnowo Podgórne).

W sobotni poranek na plac przygotowany przez organizatorów stawiło się 35 uczestników. Po rejestracji i wydaniu numerów sportowych, każdy z motocyklistów przystąpił do trenowania - w sekcjach - elementów tej japońskiej dyscypliny sportu. W przerwie atrakcją dla widzów był pokaz jazdy stuntowej w wykonaniu Simpsona. W godzinach popołudniowych, po modyfikacjach ustawień torów, uczestnicy w pełnym słońcu i w niespotykanym dotąd na wcześniejszych edycjach imprezy upale, mieli okazję ćwiczyć free ride pomiędzy kolorowymi pachołkami.

Niedziela podobnie jak i sobota rozpoczęła się od rejestracji zawodników. Na listę startową zostało wpisanych 32 motocyklistów, chętnych do wzięcia udziału w tej nowej w Polsce motocyklowej dyscyplinie. Po instruktażu i krótkiej odprawie osobom biorącym udział w imprezie zostały rozdane, przygotowane wcześniej mapki z torem konkursowym, by każdy z nich mógł zapoznać się i dokładnie zapamiętać trasę przejazdu. Następnie w trakcie godzinnej rozgrzewki wszyscy mieli okazję przejechać trzykrotnie całą trasę swoimi motocyklami. W samo południe zawodnicy wystartowali według kolejności numerów startowych do pierwszego przejazdu konkursowego. Tym razem wielkość placu pozwoliła na ustawienie najdłuższej, a jednocześnie najszybszej trasy jaka dotąd była przygotowana podczas Honda Gymkhana. Drugi przejazd zaplanowany na godzinę 14-stą odbył się na podstawie wcześniej osiągniętych czasów zaczynając od najwolniejszego uczestnika. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, aktualny lider z najlepszym łącznym czasem dwóch przejazdów zasiadał na tronie w towarzystwie hostess i przyglądał się rywalom, którzy próbowali pozbawić go tego zaszczytnego miejsca.

Ogromnym zaskoczeniem 4 edycji imprezy okazała się Aleksandra Frost – początkująca uczestniczka Hondy Gymkhana w Gdańsku, która w ciągu niespełna jednego miesiąca na tyle poprawiła swoje umiejętności jazdy na motocyklu, że wygrała klasyfikację kobiet, pomimo doliczonych w pierwszym przejeździe 3 sekund za nie zatrzymanie się w wyznaczonym polu mety i upadku. Drugie miejsce wśród kobiet należało do Karoliny Miechowskiej, trzecie zaś do Anny Chojnackiej. W klasyfikacji open po raz 4 bezkonkurencyjny i niedościgniony okazał się Wojciech Grodzki występujący w barwach warszawskiego dealera MCS. Tuż za nim uplasował się Mateusz Mittek z RPM Wrocław, zaś trzeci był Beniamin Mucha startujący również w zespole RPM.

Po wręczeniu nagród w zawodach Honda Gymkhana, nadszedł czas na przyznanie Pucharu Prezesa Hondy Poland. Tym razem Pan Katsushi Inoue wręczył go Zbigniewowi Frost, jako najstarszemu zawodnikowi Honda Gymkhana, jednocześnie dziękując mu za bycie niezastąpionym trenerem dla swojej córki Aleksandry, która dzięki ciągłym ćwiczeniom pod okiem taty mogła zająć 1 miejsce na podium.

Dla widzów odwiedzających Honda Gymkhana dodatkowymi atrakcji były symulatory jazdy Honda Riding Trainer, czy też wystawa samochodów i motocykli zorganizowana przez lokalnych dealerów Hondy: Karlik, Motopoint oraz Waszkowiak. Dla najmłodszych Honda Poland przygotowała tor mini Gymkhany na rowerkach Honda oraz plac zabaw z dmuchanym zamkiem do skakania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zobaczenia oraz spróbowania własnych sił w Rundzie Finałowej imprezie Honda Gymkhana, która odbędzie się w Warszawie w dniach 10 i 11 września 2011.

Źródło: Honda, informacja Mototarget.pl