Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100774,t-wakacyjna_podroz___obowiązkowo_z_przebojami_pop.html
Informacja prasowa / Data: 2011-06-20

Wakacyjna podróż - obowiązkowo z przebojami pop

Informacja prasowa

Wakacje już niebawem, więc aby podróż upłynęła nam w dobrym nastroju, powinniśmy się zaopatrzyć w najnowsze popowe przeboje. A jeśli nasze plany urlopowe przesunęliśmy na późniejszy okres, dojeżdżając do pracy nie powinniśmy zapominać o naszej ulubionej stacji radiowej. Serwis motoryzacyjny mobile.eu sprawdził, jakiej muzyki słuchają Polacy gdy wyjeżdżają na wakacje oraz gdy stoją w korku *.

Na wakacyjną podróż najlepiej z…

Na długą wakacyjną podróż najbardziej nadają się?

Najwięcej Polaków podczas wakacyjnej podróży słucha szybkiej i rytmicznej muzyki. Zdaniem 36% respondentów, to właśnie muzyka pop jest najlepsza na długą podróż. Co ciekawe drugim najpopularniejszym typem muzyki na wakacje jest … rock. Przeboje tego rodzaju wybrało aż 27% przebadanych osób. Na kolejnym miejscu znalazła się muzyka klasyczna, z którą w podróż wybrałoby się 12% Polaków. Na drugim biegunie rankingu pojawiła się muzyka rap, która cieszy się popularnością 4% podróżujących respondentów. Jak widać Polacy nie z takimi klimatami muzycznymi kojarzą wakacyjne podróże …

A jeśli do pracy w korku to ...

Kiedy stoję w korku najchętniej słucham

Jeśli do wymarzonego urlopu pozostało nam jeszcze trochę czasu, to nie powinniśmy zapomnieć o ulubionej stacji radiowej. Okazuje się, że zdecydowana większość Polaków (aż 64% przebadanych) podczas stania w korku, ratuje się przed nudą i frustracją właśnie słuchając swojej rozgłośni radiowej. Oprócz słuchania radia Polacy w ruchu miejskim nie zapominają o swojej ulubionej płycie lub po prostu delektują się ciszą. Takie odpowiedzi wybrało odpowiednio 15% i 14% respondentów. Forma spędzania czasu w korku, która nie spotkała się z uznaniem żadnej z przebadanych osób, to podśpiewywanie swojego ulubionego kawałka. Zatem albo mamy zbyt mało rozśpiewany naród albo Polacy wstydzą się przyznawać, co nucą w aucie…

A najlepszym utworem muzyczny na wakacje jest …

mobile.eu poszło krok dalej i na swoim profilu na Facebooku ogłosiło ranking na najlepszy kawałek na wakacje. Spośród wielu propozycji, z każdego gatunku muzycznego fani wybrali trzy utwory – Beautiful Day zespołu U2, przebój Bonnie Tyler – „Holding out for a Hero” oraz hit Scorpionsów – „Wind of change”. W finałowej rozgrywce bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu został utwór Beautiful Day, którego podczas wakacyjnych podróży słucha, aż 61% fanów mobile.eu. Na drugim miejscu z 26% poparcia uplasował się hit zespołu Scorpions. Jak widać Polacy obecni na Facebooku i nie tylko, kochają stare dobre przeboje i nic tak nie umili im drogi jak rytmiczna muzyka.

* Ogólnopolskie badanie zrealizowane przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na reprezentatywnej próbie 1100 pełnoletnich osób mieszkających w Polsce. Badanie zrealizowano metodą wywiadów kwestionariuszowych CATI. Czas realizacji 12 czerwca 2011.

Serwis mobile.eu powstał w kwietniu 2009 roku. W bazie mobile.eu liczącej około 1,4 miliona ogłoszeń, znajduje się szeroki wybór samochodów, pojazdów użytkowych, motocykli i przyczep kempingowych, niemal 53 000 z nich pochodzi z Polski. Miesięcznie mobile.eu odwiedzane jest przez ponad 871 000 unikalnych użytkowników (Gemius, 04/2011) co oznacza, że serwis ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce. mobile.eu jest częścią mobile.international GmbH, do którego należy także świetnie znany w polskim użytkownikom serwis mobile.de. mobile.international GmbH jest wydawcą internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w pięciu krajach: Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Rumunii. Siedziba firmy znajduje się pod Berlinem w Niemczech.