Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100757,t-welurowe_dywaniki_na_sezon_wiosenno_letni.html
Informacja prasowa / Data: 2011-04-23

Welurowe dywaniki na sezon wiosenno-letni

Informacja prasowa

Kierowcy, wraz z nastaniem wiosny, przygotowują swoje pojazdy do sezonu. Koniec zimy oznacza gruntowny przegląd stanu technicznego, pielęgnację karoserii i wnętrza auta. Po wizycie w warsztacie i myjni można przystąpić do uporządkowania wnętrza samochodu, począwszy od wymiany dywaników z gumowych na welurowe.

Od czyszczenia dywaników samochodowych rozpoczyna się generalne porządki w aucie. Wielu kierowców wybiera na zimę gumowe wersje. Tego typu rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczne, ponieważ pozwala uniknąć zniszczeń spowodowanych gromadzeniem się zwiększonej ilości brudu, soli i innych zanieczyszczeń. Po wyjęciu gumowych dywaników z samochodu wystarczy opłukać je wodą, aby przywrócić im odpowiedni wygląd. Przez wzgląd na komfort, wraz z nadejściem wiosny, dobrze wymienić dywaniki gumowe na welurowe. Materiałowe wersje są bardziej eleganckie, komfortowe i nie wydzielają brzydkich zapachów, na które często skarżą się kierowcy. Gumowym odpowiednikom wytyka się także znaczną podatność na odkształcenia. A w codziennym użytkowaniu samochodu wspomniane mankamenty są nie bez znaczenia. Tym samym zaletą welurowych dywaników jest ich lepsze przyleganie do podłogi, szczególnie gdy w aucie występują mocowania.

Dla kierowców ceniących sobie komfort Chromowane.com przygotowało zestawy dedykowanych welurowych dywaników do poszczególnych modeli pojazdów. Dostępne w naszej ofercie dywaniki welurowe posiadają unikalny system „rear connected” znany kierowcom, którzy nabyli auto z Francji lub Belgii z oryginalnymi dywanikami – mówi Andrzej Karpowicz, właściciel sklepu internetowego Chromowane.com. Możliwość łączenia tylnej części dywaników bez konieczności ich przesuwania (szczególnie istotne w autach bez tzw. stoperów w tylnej części) oraz zabezpieczenie wykładziny pojazdu w środkowej części, lub tzw. tunelu środkowym, zapewni odpowiedni komfort użytkowania. Z kolei przednie dywaniki zostały wyposażone w specjalne mocowania, tzw. stopery. Dzięki temu doskonale dopasowują się do podłogi w pojazdach. Ich dodatkowym atutem są wzmocnienia pod stopy kierowcy, wykonane w technologii wtapiania, co zmniejsza ryzyko wystąpienia odkształceń – dodaje Karpowicz.

Dywaniki welurowe występują w dwóch grubościach: Standard (cena: 48 zł) i Premium (55 zł) - oraz w kolorystyce: czarna wykładzina - czarne obszycie i inna szara wykładzina (grafit) - szare obszycie.

KNS Ltd specjalizuje się w dystrybucji akcesoriów tuningowych. Współpracuje ze znanymi w branży producentami i dystrybutorami, takimi jak EGR Australia, Jacky Auto Sport, FK Automotive, Dectane oraz wieloma polskimi dostawcami. KNS Ltd jest właścicielem sklepu internetowego Chromowane.com. Prowadzi sprzedaż akcesoriów tuningowych zarówno dla Klientów Indywidualnych jak i Profesjonalistów.