Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100741,t-grzechotki_do_trudno_dostepnych_miejsc.html
Informacja prasowa / Data: 2011-02-21

Grzechotki do trudno dostępnych miejsc

Informacja prasowa

Narzędzia ręczne można spotkać w każdym warsztacie. O ich skuteczności i trwałości w dużej mierze decyduje odpowiednie wyważenie, kształt i materiał, z którego są wykonane. Kamasa Tools opracowała krótkie, ergonomiczne, dwustronne płasko-grzechotkowe klucze do prac w ciasnych przestrzeniach, wymagających jak najmniejszego obrotu.

Dwufunkcyjne krótkie klucze Kamasa Tools nadają się do obsługi połączeń śrubowych w trudno dostępnych miejscach, w których niemożliwe jest zastosowanie klucza nasadowego. Według Sebastiana Koniecznego z Firmy Seba, wyłącznego dystrybutora narzędzi marki Kamasa Tools w Polsce, ciągły rozwój konstrukcji maszyn przyczynił się do tworzenia różnorakich rodzajów i kształtów kluczy, które z założenia mają rozwiązywać problemy związane z dokręcaniem i odkręcaniem śrub w ciasnych przestrzeniach.

Szczęki płaskiej części klucza, dzięki zwiększonej powierzchni przylegania do śrub i nakrętek, umożliwiają przenoszenie momentów obrotowych bez ryzyka ich uszkodzenia czy ześlizgnięcia się narzędzia. Z kolei mocny, 72-zębowy mechanizm grzechotki, pozwala na znaczny skok gwintu przy niewielkim, pięciostopniowym obrocie, dzięki czemu doskonale nadaje się do dużych obciążeń. Grzechotka obejmuje całkowicie łeb śruby lub nakrętki, zmniejszając tym samym powstające przy odkręcaniu lub dokręcaniu naprężenia. Pozwala to na wyeliminowanie możliwości „ukręcenia” śruby lub zerwania gwintu. Zmianę kierunku obrotu grzechotki można wykonać przy pomocy specjalnego przełącznika bez konieczności klucza z połączenia gwintowego.

Krótkie klucze płasko-grzechotkowe występują osobno lub w zestawach. Zostały wykonane z narzędziowej stali chromo-wanadowej (CrV), odpornej na odkształcenia plastyczne, termiczne i ścieranie, dzięki czemu wytrzymują pracę pod dużymi obciążeniami.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta są wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Dodatkowo narzędzia, zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools – najbardziej krytyczną grupę Klientów

oznaczenie: rozmiar mm: długość mm: cena zł
K 2825 10 95 ok. 58 zł brutto
K 2826 12 106 ok. 66 zł brutto
K 2827 13 108 ok. 72 zł brutto
K 2828 14 115 ok. 75 zł brutto
K 2821 16 123 ok. 82 zł brutto

Zestaw K 2822, zawiera 5 sztuk kluczy dwustronnych płasko-grzechotkowych
w rozmiarach 10, 12, 13, 14, 16 mm.

Cena: ok. 280 zł brutto

Kamasa Tools to szwedzkie narzędzia wysokiej klasy przeznaczone dla specjalistów. Firma istnieje w Szwecji od 1968 roku, a do 1977 roku jest częścią KGK Group. Jedynym dystrybutorem narzędzi Kamasa Tools w Polsce jest firma Seba. Narzędzia wyróżniają się trwałością, jakością wykonania i są objęte dożywotnią gwarancją.