Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100736,t-volvo_s60_r_design_w_salonie_wystawienniczym_na_wysokości_2500m_n.p.m..html
Informacja prasowa / Data: 2011-02-11

Volvo S60 R-Design w salonie wystawienniczym na wysokości 2500m n.p.m.

Informacja prasowa

Już po raz piąty w austriackich Alpach powstał najzimniejszy salon wystawienniczy Volvo na świecie. Volvo Ice Camp bo o nim mowa, to wioska składająca się z kilku igloo wybudowanych specjalnie na tą okazję na zboczach salzburskiej góry Kitzsteinhorn.

W skład wioski wchodzą cztery połączone ze sobą główne igloo i siedem przytulnych igloo sypialnych. Jednak najważniejszą gwiazdą tegorocznego Ice Camp’u jest nowe Volvo S60 R-Design, które zostało ustawione na lodowym postumencie w głównym igloo.

Wioska powstała naprawdę w zaskakującym tempie. Organizatorzy pracowali przez 24 godziny na dobę by stworzyć niepowtarzalny kompleks igloo, z salonem Volvo, barem lodowym, igloo sypialnianym oraz kryształową jadalnią. A to wszystko na poziomie 2500 m n.p.m. – powiedział John Neu, Wiceprezes ds. marketingu i produktów w Volvo Car Europe.

Volvo S60 R-Design na 2500 m n.p.m.

Transport nowego Volvo S60 R-Design na szczyt Kitzsteinhornu był przedsięwzięciem równie widowiskowym jak budowa Volvo ICE CAMP. W tym celu do gondoli kolejki linowej podwieszono specjalnie skonstruowaną ramę. Opakowane w stal i żelazo nowe Volvo S60 R-Design unosiło się 30 metrów nad stromymi zboczami i urwiskami góry Kitzsteinhorn. Na koniec manewrując z wielką precyzją pomiędzy igloo, zaparkowano je na lodowym postumencie.

Wakacje w górach i sporty zimowe

Po uroczystym otwarciu 15 stycznia 2011 roku, obóz Volvo ICE CAMP będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych przez cztery miesiące. W siedmiu sypialnych igloo na wykonanych z lodu łóżkach może przenocować w sumie 21 osób. Na gości czekają niezwykłe przygody: nordyckie posiłki, zdobywanie lodowej wieży, nauka strzelania z łuku przy -25Cº, nocne wędrówki po lodowcu, czy program wellness na 2500 m n.p.m.

Volvo i przygoda

Czy marka Volvo i Ice Camp do siebie pasuje? Zdecydowanie tak. Volvo koncentruje uwagę na ludziach i ich przeżyciach. To właśnie dlatego Volvo ICE CAMP jest dla nas miejscem wyjątkowym. Zbliża ludzi do siebie, zapewnia im niezwykłe przygody i pozwala przeżyć magiczne chwile – podsumował John Neu.

Źródło: Volvo