Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100667,t-odnowiona_antara_lączy_w_sobie_mozliwości_terenowe_i_miejski_szyk.html
Informacja prasowa / Data: 2010-11-23

Odnowiona Antara łączy w sobie możliwości terenowe i miejski szyk

Informacja prasowa

Odnowiony Opel Antara łączy sportowe, terenowe możliwości i miejski szyk z ogromną funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Dzięki udoskonaleniom gamy napędów, stylizacji zewnętrznej i podwyższeniu komfortu wnętrza, Antara może być obecnie postrzegana jako nowy konkurent w rozwijającym się segmencie pojazdów SUV.

Najbardziej widoczne zmiany w kolejnej wersji modelu Antara, która zostanie zaprezentowana pod koniec bieżącego roku, obejmują napęd. Całkowicie zmieniona gama silników, które są obecnie zgodne z normą emisji spalin Euro-5, zapewnia lepsze osiągi oraz znacznie obniżony poziom zużycia paliwa i emisji spalin. Nawet dwie dostępne skrzynie biegów – sześciobiegowa manualna i automatyczna – przeszły szereg zmian i oferują obecnie lepszą wydajność i dynamikę.

Najnowsza pozycja w gamie jednostek napędowych to nowo opracowany silnik wysokoprężny turbo 2.2 CDTI o dwóch poziomach mocy. Wersja o mocy 120 kW/163 KM oferuje 36 KM więcej niż poprzednik. Wersja o mocy 135 kW/184 KM oferuje 34 KM więcej.

Wariant o mocy 163 KM dostępny jest w wersji z napędem na przednie lub wszystkie koła oraz z manualną lub automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów. Wersja o mocy 184 KM również oferuje wybór manualnej lub automatycznej przekładni i jest standardowo dostępna z napędem na cztery koła.

Również silniki benzynowe są obecnie mocniejsze. Czterocylindrowa jednostka o pojemności skokowej 2,4 litra oferuje obecnie moc 125 kW/170 KM, czyli o 30 KM więcej. Podobnie jak silniki wysokoprężne, jest ona oferowana w wersji z napędem na przednie lub na wszystkie koła i współpracuje z manualną lub automatyczną, sześciobiegową skrzynią biegów.

Silniki wyposażone są w układ zmiennych faz rozrządu po stronie dolotowej i wydechowej, dzięki czemu optymalizacji ulega moment obrotowy oraz charakterystyka osiągów. Obniża się również użycie paliwa i emisja spalin. Oczywiście aktywny, odnowiony układ jezdny doskonale pasuje do nowej Antary, oferując dynamiczne reakcje i wysoki komfort podróżowania.

Mocno zaznaczona osobowość dzięki podkreśleniu designu przedniej części nadwozia

Na ulicy Antara zwraca uwagę szykiem i luksusowym wyglądem. Nowa osłona chłodnicy ze śmiałym logo sprawia, że samochód jest od razu rozpoznawany jako członek odnowionej rodziny Opla. Światła przeciwmgielne z chromowanymi obwódkami oraz dobrze zintegrowane zabezpieczenia chroniące przechodniów nadają pojazdowi harmonii i siły. Solidny wygląd uzupełniają zmodyfikowane tylne lampy i opcjonalnie dostępne 19-calowe felgi z lekkich stopów.

Pełen szyku, sportowy wygląd to również zasługa nowej konsoli środkowej z dodatkowymi schowkami, nowych materiałów oraz dodatkowych kolorów na zewnątrz i wewnątrz. Zoptymalizowany układ graficzny wskaźników i skuteczne oświetlenie wewnętrzne podkreślają jego luksusowy charakter.

Opel podwyższył też bezpieczeństwo i komfort modelu Antara, który oferuje teraz w standardzie elektryczny hamulec postojowy i system wspomagania ruszania pod górę HSA. Dzięki tym zmianom w segmencie kompaktowych samochodów klasy SUV pojawił się nowy konkurent.

Źródło: Opel, fot. Opel