Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100666,t-nowa_generacja_paliw_bp_ultimate_na_stacjach_bp_w_calej_polsce.html
Informacja prasowa / Data: 2010-11-23

Nowa generacja paliw BP Ultimate na stacjach BP w całej Polsce

Informacja prasowa

Nowa zaawansowana formuła czyszcząca zastosowana w gamie paliw BP Ultimate chroni kluczowe elementy silnika przed zużyciem. Oferta paliw BP staje się więc jeszcze bogatsza, dając klientom szeroki wybór najlepszej jakości paliw.

Dostrzegając postęp technologiczny i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w silnikach w ciągu ostatnich pięciu lat, - mówi Bogdan Kucharski, Dyrektor Zarządzający BP - nasza firma uznała za konieczne stworzenie nowej, ulepszonej wersji paliw BP Ultimate, która nie tylko dopasowuje się do nowych rozwiązań technicznych, ale wręcz je wzmacnia. To kolejna ważna inwestycja BP w ofertę dla swoich klientów.

Dzięki pracy wiodącego w świecie zespołu specjalistów firmy BP powstało paliwo, które nie tylko czyści i chroni silniki lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ale zapewnia im także zwiększoną wydajność i zmniejszone zużycie paliwa. Testy pokazały, że Ultimate jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi silnikami, włączając te, które wykorzystują najnowsze technologie.

Z naszych badań wynika, że to co ważne z punktu widzenia naszego Klienta to fakt, że paliwa BP Ultimate pomagają chronić kluczowe elementy silnika przed zużyciem – BP Ultimate ma pięciokrotnie większa siłę czyszczącą niż zwykłe paliwa – wyjaśnia Paweł Dziadkowiec, Dyrektor ds. Marketingu. Wobec nadchodzącej zimy na pewno istotne jest też to, że zimowy BP Ultimate Diesel posiada zaawansowaną formułę, która ułatwia start silnika i usprawnia jego pracę nawet w ekstremalnych warunkach zimowych.

Wyjątkowe właściwości czyszczące benzyny bezołowiowej BP Ultimate 98 usuwają do 95% szkodliwych osadów, dzięki czemu silnik utrzymuje lepszą formę i działa tak jak powinien. Dodatkowo chroni kluczowe elementy silnika przed zużyciem – testy potwierdzają skuteczność tych paliw w zakresie ochrony przed korozją i jej szkodliwymi skutkami.

Silne właściwości czyszczące oleju napędowego BP Ultimate Diesel, które mają na celu usuwanie nagromadzonego osadu w silniku, potrafią przywrócić 99% mocy utraconej z powodu zastosowania zwykłego paliwa.

Firma BP od lat ceniona jest jako ekspert w dziedzinie paliw. To oznacza, że decydując się na paliwa BP, kierowcy wybierają jakość popartą wieloletnimi badaniami.

Źródło: BP, fot. BP