Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100573,t-mitsubishi_asx_bez_vat!.html
Informacja prasowa / Data: 2010-09-13

Mitsubishi ASX bez vat!

Informacja prasowa

Od 06.09.2010 w salonach Mitsubishi w Polsce właściciele firm mogą kupić wszystkie wersje najnowszego crossover’a Mitsubishi ASX z homologacją ciężarową. Oznacza to możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie tego auta.

Mitsubishi ASX

Nowy crossover ASX z homologacją ciężarową jest zatem tańszy o 22% i kosztuje obecnie od 57 540 zł netto (cena zawiera dopłatę za tę homologację).

W Polsce dostępnych jest 21 wersji Mitsubishi ASX z 3 silnikami: innowacyjnym silnikiem Diesla o pojemności 1.8 litra i mocy 116 lub 150 KM i nową benzynową jednostką 1.6 litra o mocy 117KM z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC). Wszystkie warianty posiadają obecnie 4 osobową homologacją ciężarową. Dopłata za taką homologację wynosi 2 500 PLN brutto.

Produkowany w Japonii crossover Mitsubishi ASX jest najnowszą propozycją firmy spod znaku Trzech Diamentów. Dzięki swoim kluczowym cechom: przykuwającej wzrok sylwetce, funkcjonalnemu wnętrzu z materiałów wysokiej jakości i niezwykle oszczędnemu nowoczesnemu silnikowi Diesla, został niezwykle ciepło przyjęty przez klientów na całym świecie.

Podstawą konstrukcji Mitsubishi ASX jest płyta podłogowa Project Global - ta sama, którą wykorzystano w modelach Lancer Evolution, Outlander, Lancer Sedan i Sportback oraz Delica D:5.

Świetnie oceniany przez media i klientów dopracowany niskoprężny silnik Diesla konstrukcji Mitsubishi gwarantuje wyjątkowo niskie spalanie i emisję CO2. Dowodzą tego testy ASX 1.8 DID o mocy 150 KM przeprowadzane zarówno przez przedstawicieli mediów, jak i klientów, które wykazały, że średnie spalanie może spaść nawet do 3,9 litra paliwa na 100 km, co daje możliwość przejechania ponad 1600 km na jednym tankowaniu!

Firma Mitsubishi – podobnie, jak w przypadku elektrycznego modelu i-MIEV – jako pierwsza opracowała i wprowadziła na rynek pierwszy na świecie Diesel z systemem zmiennych faz rozrządu w pojeździe osobowym.

Mitsubishi ASX jest seryjnie wyposażony w klimatyzację. Na liście wyposażenia nowego Mitsubishi ASX znajdują się też pozycje właściwe dla aut wyższej klasy, takie, jak panoramiczny, szklany dach, system audio klasy premium 710W Rockford Fosgate, tylna kamera parkowania, wbudowany układ nawigacji z dyskiem twardym i 7-calowym wyświetlaczem LCD, system łączności obsługą w technologii Bluetooth oraz portami USB czy system ETACS.

Kierowca i pasażerowie mogą się czuć bezpieczni za sprawą systemu aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), układu ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), systemu wspomagający ruszanie pod górę (HSA), układu wspomagania hamowania, systemu ostrzegania o nagłym hamowaniu i 7 poduszkom bezpieczeństwa wraz z poduszką kolanową kierowcy.

W Mitsubishi ASX wykorzystano zoptymalizowaną wersję elektronicznego układu napędu na 4 koła AWC, znanego z modelu Outlander.

Źródło: Mitsubishi