Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100374,t-290_000_dolarow_za_przekroczenie_predkości!.html
Informacja prasowa / Data: 2010-01-12

290 000 dolarów za przekroczenie prędkości!

Informacja prasowa

W Szwajcarii wysokość mandatu wystawionego kierowcy przez policję obliczana jest na podstawie jego średnich dochodów, dlatego większość kierowców jeździ zgodnie z przepisami w obawie o wysokie kary. A co jeśli ktoś złamie przepisy ruchu drogowego, a w dodatku jest milionerem?

Ferrari TestarossaFerrari Testarossa

Wówczas, zatrzymany do kontroli musi się liczyć z tym, iż jego konto bankowe uszczupli się o całkiem pokaźną sumę. Tak też było w przypadku pewnego anonimowego Szwajcara, który w swoim Ferrari Testarossa przekroczył obowiązującą prędkość 80 km/h o 57 km/h („pędził” aż 137 km/h). W Polsce taki „wyczyn” skończyłby się grzywną w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi, jednak szwajcarskie władze nałożyły na milionera karę 290 000 dolarów!

Sędziowie oszacowali, iż majątek kierowcy wart jest około 20 milionów dolarów, a także wzięli pod uwagę wcześniejsze „wybryki” Szwajcara, który notorycznie przekraczał dozwoloną prędkość.

Do tej pory najwyższy wystawiony w Szwajcarii mandat opiewał na sumę 107 000 dolarów. Jak łatwo policzyć, nowy rekordzista przebił tę stawkę ponad dwukrotnie.

Źródło: Carscoop, informacja Moto Target