Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100329,t-do_50_procent_wiecej_światla_dzieki_nowym_zarowkom_xenon_silver_firmy_bosch.html
Informacja prasowa / Data: 2009-11-25

Do 50 procent więcej światła dzięki nowym żarówkom Xenon Silver firmy Bosch

Informacja prasowa

Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla kierowców. Bezpieczna jazda zależy nie tylko od rozsądku i ostrożności prowadzącego pojazd, lecz także od właściwego przygotowania samochodu do drogi. Firma Bosch wprowadza nowe żarówki Xenon Silver umożliwiające lepsze oświetlenie jezdni oraz zwiększające komfort prowadzenia.

Właśnie rozpoczął się trudny okres jesienno-zimowy na polskich drogach. Krótszy dzień, wcześnie zapadający zmierzch, deszcz, opady śniegu. To wszystko sprawia, że często musimy pokonywać trasy w bardzo zmiennych, niełatwych warunkach drogowych. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo własne i naszych pasażerów. Pomoże nam w tym właściwe przygotowanie naszego środka transportu.

Jednym z działań poprawiających bezpieczeństwo na drodze jest całoroczny obowiązek jazdy z włączonymi światłami, ponieważ są one lepiej widoczne, niż sam samochód. Jest to ważne w czasie jazdy przy rażącym słońcu, w ulewnym deszczu, we mgle, a także wówczas, gdy mijamy monotonne krajobrazy. Auto jadące z włączonymi światłami znacznie łatwiej jest odróżnić od pojazdu stojącego, łatwiej też jest oszacować prędkość, z jaką jedzie oraz zinterpretować manewry kierowcy.

Żarówki Xenon Silver mają dużą moc świecenia dzięki wypełnieniu gazem ksenon, co daje nawet o 50 proc. wyższą wydajność świetlną w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi.

Firma Bosch wprowadziła na rynek nowe żarówki Xenon Silver do reflektorów halogenowych, które oświetlają jezdnię białym, intensywnym światłem, zbliżonym barwą do światła dziennego. Efekt ten został uzyskany dzięki specjalnie dobranemu kolorowi powłoki żarówki. Dlatego podczas jazdy w nocy oczy kierowcy nie męczą się tak szybko, nawet przy dłuższym czasie jazdy. Ponadto jasna barwa światła sprawia, że kierowca szybciej rozpoznaje przeszkody. Duża moc świecenia dzięki wypełnieniu żarówki gazem ksenon daje nawet o 50 proc. wyższą wydajność świetlną w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi, a tym samym większy zasięg pozwalający kierowcy dostrzec z dalszej odległości pojawiające się na drodze zagrożenia. Lepsze oświetlenie jezdni oraz większy zasięg sprawiają, że żarówki Xenon Silver przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Nowe żarówki Xenon Silver dostępne są w wersjach H1, H4 i H7. Dzięki srebrnej kopułce umieszczonej na bańce żarówki H4 i H7 przy wyłączonych światłach są prawie niewidoczne za szybką reflektora. Dlatego zwłaszcza w reflektorach z przejrzystym szkłem nowe żarówki prezentują się bardzo elegancko, podkreślając nowoczesne wzornictwo pojazdów.

Żarówki firmy Bosch dostępne są warsztatach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych oraz w wybranych sieciach sklepów wielkopowierzchniowych.

Źródło: Bosch, fot. Bosch