samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Inicjatywa LPG Opla: zmniejsza koszty paliwa o 40%

Informacja prasowa / Data: 2011-07-05

Ponieważ ceny paliw stale się wahają, a zainteresowanie społeczeństwa wiedzą z zakresu ekologii wzrasta, Opel wraz ze swoimi modelami LPG oferuje atrakcyjne możliwości dla kierowców posiadających wiedzę dotyczącą kosztów i wrażliwość z zakresu ochrony środowiska. Opel wprowadza na rynek swoją nową inicjatywę LPG wraz z modelem Corsy LPG ecoFLEX, na który w Niemczech już można składać zamówienia. Odmiany LPG (gazu płynnego) modeli Meriva, Astra, Zafira Tourer i Insignia będą stopniowo udostępniane. W Polsce oferta LPG o model Corsa zostanie rozszerzona w trzecim kwartale. W kolejnych miesiącach oferta zostanie powiększona o inne modele.

Dzięki tym nowo opracowanym modelom z certyfikatem Euro 5, Opel oferuje kompletne rozwiązanie LPG ex works, zapewniając w ten sposób, że dostarczane będą modele najwyższej jakości wraz z pełną gwarancją producenta.

Bez względu na roczny przebieg i profil użytkowy, dzięki LPG koszty paliwa mogą być mniejsze o około 40%. To wszystko jest także korzystne dla środowiska: poziom emisji CO2 w trybie LPG jest o 15% niższy niż w porównywalnych modelach benzynowych.

Nowa Corsa 1.2 LPG ecoFLEX oferuje 61 kW/83 KM w trybie LPG (i 63 kW/85 KM w trybie benzynowym). Jako model trzydrzwiowy pojazd wytwarza jedynie 110 g/km CO2 a jako wersja pięciodrzwiowa emituje 115 g/km CO2. Pozostałe cztery modele LPG ecoFLEX, które będą dostępne wkrótce, są wyposażone w silniki benzynowe turbo o pojemności 1,4l.

Silnik na podwójne paliwo zwiększa zasięg pojazdu

Wszystkie modele Opla LPG ecoFLEX spełniają normę emisji spalin Euro 5 i pracują w dwóch trybach, LPG i benzynowym. Umożliwiają w ten sposób znaczne wydłużenie zasięgu pojazdu. To oznacza, że zasięg jazdy między 1 100 km i 1 500 km jest możliwy przy pełnych zbiornikach benzyny i LPG. Poziom gazu w zbiorniku LPG jest wyświetlany na pięcioczęściowej podziałce. Podobnie jak kontrolki operacyjne zbiornika, jest ona łatwo dostrzegalna i można ją zainstalować w miejscu dogodnym dla kierowcy. Przełączanie pomiędzy trybami (LPG na benzynowy i odwrotnie) odbywa się automatycznie lub ręcznie przy użyciu przycisków o wcześniej zadanych wartościach.

Współczesne silniki LPG wykorzystują wszystkie zalety selektywnego wtrysku paliwa do cylindra. W celu zmaksymalizowania możliwości osiągów, zawór ssący i wydechowy, a także wszystkie gniazda zaworów silnika zostały specjalnie utwardzone w modelach Opla LPG. Inżynierowie Opla przeciwdziałają w ten sposób większemu stopniu zużycia normalnego w eksploatacji LPG. Dlatego dodatki do wyrównania obniżonych właściwości smarnych paliwa alternatywnego w ogóle nie są wymagane. Nie są także konieczne specjalne interwały obsługi technicznej.

Systemy Opla LPG podlegają standardowym procedurom testowym i kontrolom, które zapobiegają wszelkiemu podwyższonemu ryzyku pożaru. W dodatku, przeprowadzane są obszerne badania i testy zderzeniowe, spełniające szczególnie rygorystyczne kryteria spółki. System LPG Opla jest w całości zainstalowany w częściach samochodu zabezpieczonych przed kolizją i został w optymalnym stopniu zintegrowany ze strukturami bezpieczeństwa samochodu.

LPG exworks: indywidualność wraz z pełną gwarancją producenta

Opel Special Vehicles GmbH (OSV), spółka zależna Opla specjalizująca się w wytwarzaniu edycji specjalnych i modyfikacji pojazdów, jest także odpowiedzialna za nowe odmiany LPG. Klienci odbierają z zakładu Opla (ex Works) swój samochód LPG o wysokiej jakości nowoczesnej technologii, do której są przyzwyczajeni, w tym trwałości, gwarancji producenta, maksymalnego bezpieczeństwa i nieograniczonej przestrzeni wewnętrznej.

Ulga podatkowa przy zakupie LPG przewidziana do roku 2018

Niemiecka ustawa o energii odnawialnej (EEG) zapewnia ulgę podatkową przy zakupie LPG do roku 2018. LPG jako paliwo będzie opodatkowane po stawce 9,45 euro centów za litr. Dla porównania, biorąc pod uwagę eko-podatek w Niemczech, benzyna jest opodatkowana po stawce 65,45 euro centów za litr.

Obecnie ponad 5,5 miliona samochodów LPG porusza się po europejskich drogach. Ponad 400 000 samochodów korzysta z 6 200 stacji uzupełniania LPG w Niemczech. (Źródło: DVFG, Niemieckie Stowarzyszenie Gazu Ciekłego). Ich średnia cena za litr LPG wynosi 0,72 euro, w porównaniu do ponad 1,50 euro za benzynę wysokiej jakości, co oznacza, że klienci LPG uzupełniają paliwo o połowę taniej. Nawet biorąc pod uwagę nieco wyższe zużycie LPG podczas eksploatacji, oszczędności nadal wynoszą około 40%.

Wreszcie kolejną zaletą jest korzystny podatek od samochodu. Właściciel benzynowej Corsy musi zapłacić rocznie 44 euro, a za wersję LPG jedynie 26 euro. Zatem oszczędności z tytułu podatku w sumie wynoszą ponad 40%.

Źródło: Opel, fot. Opel

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Instalacje LPG – fakty i mity

Instalacje LPG – fakty i mity

Wokół tematu instalacji LPG narosło wiele mitów, tymc... » ...więcej
Instalacja LPG w samochodzie

Instalacja LPG w samochodzie

Coraz wyższe ceny benzyny spowodowały, że w ostatnim czasie wielu kierowców zdecydowało się na... » ...więcej
LPG coraz bardziej popularne w Polsce

LPG coraz bardziej popularne w Polsce

Na przestrzeni ostatnich 5 lat, rynek LPG w Polsce dynami... » ...więcej
Alfa Romeo MiTo z silnikiem turbo benzynowym zasilanym LPG.

Alfa Romeo MiTo z silnikiem turbo benzynowym zasilanym LPG.

Marka Alfa Romeo wprowadziła do sprzedaży na rynku włoski... » ...więcej
Demontaż wtryskiwaczy paliwa w silnikach Diesla

Demontaż wtryskiwaczy paliwa w silnikach Diesla

W ostatnich latach wzrosła liczba samochodów opierając... » ...więcej
Wygraj Opla Amperę

Wygraj Opla Amperę

Rüsselsheim. Takie motto mówi wszystko: „Ekologiczni kierowcy poszukiwani!”. W czas... » ...więcej
50. rocznica powstania Opla Rekord P2

50. rocznica powstania Opla Rekord P2

Dzięki szerokiej gamie wersji Opel Rekord P2 ustalił st... » ...więcej
Nowy silnik od Volvo – 1,6 GTDi – wysokie osiągi przy minimalnym zużyciu paliwa

Nowy silnik od Volvo – 1,6 GTDi – wysokie osiągi przy minimalnym zużyciu paliwa

Gama silników Volvo zostanie niedługo poszerzona o nowe, benzynowe silniki o pojemności 1,6 litra z najnowszą technologią bezpośredniego wtrysku paliwa. Idea GTDi (Gasoline Turbocharged Direct Injection) powstała aby zapewnić możliwie niskie zużycie paliwa bez ograniczania osiągów i przy... » ...więcej
Polecamy porady
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia