samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Wzrost zaangażowania firmy Bosch w produkcję układów hamulcowych

Informacja prasowa / Data: 2011-05-05

Bosch znacznie rozszerza produkcję klocków hamulcowych w Meksyku i Chinach. Jednocześnie nastąpi dalsza rozbudowa zakładu w Niemczech zajmującego się seryjną regeneracją zacisków hamulcowych. W zakładach Buderus Guss GmbH inwestuje się w najnowocześniejsze linie produkcyjne tarcz hamulcowych.

Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat.Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat

Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu. Dlatego czynności serwisowe i naprawy w tym zakresie należą do regularnych zadań warsztatów samochodowych. W razie konieczności wymiany komponentów układu hamulcowego, warsztat ma do dyspozycji bogatą ofertę handlową firmy Bosch w zakresie układów hamulcowych do prawie wszystkich pojazdów dostępnych na rynku europejskim. Oferowany przez firmę Bosch asortyment obejmuje tarcze i klocki hamulcowe, zaciski, cylinderki hamulcowe oraz inne elementy hydrauliczne jak pompy hamulcowe, przewody elastyczne, a także komponenty nowoczesnych systemów hamulcowych - ABS czy ESP - opracowane i wprowadzone do przemysłu samochodowego przez firmę Bosch. Szczególnie z myślą o rozwoju branży hamulcowej Bosch rozszerza zakres prac badawczo-rozwojowych oraz produkcję wysokiej jakości komponentów hamulcowych.

Rozszerzenie produkcji klocków hamulcowych na potrzeby rynku wtórnego

Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu.Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu.

Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat. Do czerwca 2011 produkcja klocków hamulcowych w fabryce firmy Bosch w Juarez (Meksyk) zostanie zwiększona o 12 milionów sztuk. Równolegle nastąpi zwiększenie produkcji w Chinach – do września 2011 ma ona wzrosnąć o około 4 miliony sztuk. Ponadto w planach jest budowa nowej fabryki Bosch w Nanjing (Chiny), w której od września 2012 produkowanych będzie rocznie około 80 milionów klocków hamulcowych. Równocześnie powstanie tam nowy ośrodek badawczo-rozwojowy. W skład jego wyposażenia wchodzić będą najnowocześniejsze stanowiska kontrolne i sprzęt do testów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku niemiecka fabryka Bosch w Göttingen zwiększy moce w zakresie regeneracji zacisków hamulcowych.

Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.

Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.

Inwestycje te podkreślają wysoki status części zamiennych do układów hamulcowych w działalności handlowej firmy Bosch, która zostanie znacznie rozszerzona, by oferować warsztatom asortyment produktów z jednego źródła – od agregatów hydraulicznych do klocków hamulcowych potrzebnych do serwisowania i napraw samochodów.

Źródło: Bosch, fot.Bosch

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowości firmy Bosch na targach Automechanika 2010

Nowości firmy Bosch na targach Automechanika 2010

Na tegorocznych targach Automechanika, które odbędą si... » ...więcej
Już milion wyprodukowanych systemów Start-Stop firmy Bosch

Już milion wyprodukowanych systemów Start-Stop firmy Bosch

Od wprowadzenia systemu do produkcji seryjnej pod koniec 200... » ...więcej
Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch teraz w promocyjnych cenach

Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch teraz w promocyjnych cenach

Na sezon jesienno-zimowy firma Bosch przygotowała specjalną ofertę na wybrane urządzenia do obsługi akumulatorów. Ceny promocyjne dotyczą sześciu urządzeń, które cieszą się największym zainteres... » ...więcej
Efektywne spęczanie sztywnych przewodów hamulcowych

Efektywne spęczanie sztywnych przewodów hamulcowych

Narzędzia umożliwiające efektywną pracę, powinny w d... » ...więcej
Nowe halogenowe żarówki reflektorów Bosch

Nowe halogenowe żarówki reflektorów Bosch

Firma Bosch u progu rozpoczynającego się okresu jesienn... » ...więcej
Nowa linia akumulatorów Bosch

Nowa linia akumulatorów Bosch

Przed kolejnym sezonem firma Bosch wprowadza do oferty nowy program akumulatorów do samochodów ci... » ...więcej
Polecamy porady
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia