samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Sportowe coupe dla indywidualisty - Infiniti G Coupe

Informacja prasowa / Data: 2010-09-09

G Coupé z najnowszej, japońskiej rodziny samochodów luksusowych, zostało zaprojektowane, aby trafiać zarówno do serca, jak i do rozsądku. Zapewnia ono nieskażone połączenie dynamicznego wyglądu, inspirującej jazdy i pięciogwiazdkowego doświadczania własności, którym towarzyszy zaskakująco wysoka praktyczność. Kabina udoskonalonego modelu na rok 2010 jest jeszcze bardziej charakterystyczna i jeszcze lepiej wyposażona w nowinki techniczne – jedna z opcji oferuje system multimediów i nawigacji satelitarnej Connectiviti. G Coupé jest dostępne w pięciu wersjach z silnikiem V6, a każda z nich oferuje wysokie osiągi i bogactwo standardowych elementów wyposażenia.

Pierwsze spojrzenie - najważniejsze cechy

 • Dynamiczny wygląd z potężną sylwetką i dopracowanym wykończeniem
 • Kabina podporządkowana kierowcy, ze starannie wykonanymi szczegółami i przydatnymi siedzeniami z tyłu
 • Słynna nawigacja systemu Connectiviti jako standard dla bogato wyposażonych nowych wersji Premium
 • Podwozie na platformie FM – silnik z przodu; napęd na tylną oś, zapewniającej doskonałe parametry jezdne
 • Cztery koła skrętne (4WAS - 4-Wheel Active Steer) jako element standardowy podporządkowanej kierowcy wersji S
 • Ekscytująco potężny silnik V6 o pojemności 3,7 litra, generujący moc 320 KM (235 kW)
 • Sześciobiegowa przekładnia manualna albo adaptacyjna siedmiobiegowa przekładnia automatyczna
 • 250 km/h; 0-100 km/h w 5,8 s; 10,6 l/100 km (w cyklu mieszanym); emisja CO2 - 248 g/km
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa pasywnego, w tym podnoszona maska silnika zwiększająca bezpieczeństwo pieszego, uczestniczącego w wypadku
 • Bezpłatna usługa odbioru i dostawy samochodu podczas przeglądów jako część Doświadczania Pełni Posiadania Infiniti
 • Elitarność gwarantowana

PRZEGLĄD: COUPÉ WEDŁUG INFINITI

Infiniti G Coupé jest jednym z trzech modeli pojazdów z silnikiem V6, które tworzą linię Infiniti G w Europie. Pozostałe dwa to G sedan oraz Cabrio z elektrycznie składanym, twardym dachem. Rodzina G jest niezwykle ważna dla firmy Infiniti, najnowszej marki samochodów luksusowych w Europie.

Hasłem przewodnim Infiniti są „Inspirujące osiągi” (ang. „Inspired Performance”), a G Coupé trafia w jego sedno. Jest to prawdziwy samochód klasy performance, który oferuje przestronną kabinę dwa plus dwa w pięknym nadwoziu coupé, prezentującym swoją siłę na ulicy. Coupé jest technicznie takie same jak pozostałe modele G, ale pod względem stylistycznym znacznie odbiega od wersji sedan.

G Coupé, swoją długą maską, nisko opuszczonym nadwoziem i konstrukcją: silnik z przodu, napęd na tylną oś, realizuje reguły coupé, ale dzięki charakterystycznym aspektom stylistyki Infiniti, wyszukanemu podwoziu i niezrównanej jakości przenosi je na wyższy poziom. Tym zaletom towarzyszą wyjątkowo kompletna specyfikacja standardowa i najwyższy w branży poziom obsługi klienta.

Dla G Coupé przeznaczona jest tylko jedna wersja silnika – wielokrotnie nagradzany motor V6 o pojemności 3,7 litra, oferujący moc 320 KM i brzmienie silnika wysokoobrotowego, które zadowoli wszystkich miłośników motoryzacji. Chociaż Infiniti pochodzi z Japonii, inżynierowie poświęcili wiele czasu na dostrojenie G Coupé do europejskich potrzeb i gustów. Jedną z tych zmian było nadanie układowi wydechowemu bardziej sportowego brzmienia. Silnik jest sprzężony standardowo z płynnie działającą, sześciobiegową, manualna skrzynią biegów, ale dostępna jest również opcja z zaawansowaną, siedmiobiegową przekładnią automatyczną, z łopatkami zmiany biegów montowanymi przy kierownicy.

G Coupé jest dostępny w pięciu wersjach wyposażenia, przy czym wersja GT z tapicerką skórzaną koncentruje się na luksusie, zaś wersja sportowa S ma między innymi 4-cztery koła skrętne (4WAS – 4-Wheel Active Steer) i sportowe zawieszenie. Wszystkie wersje G Coupé zapewniają przyjemność jazdy, jakiej można spodziewać się po ich wyglądzie i mocy silnika, ale zmiany mechaniczne w wersji S umożliwiają zaspokajanie potrzeb nawet najbardziej wymagających kierowców.

Idąc w ślady pozostałych modeli Infiniti i w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na w pełni wyposażone samochody, dla modeli roku 2010 wprowadzono wersje Premium GT i Premium S. Wszystkie egzemplarze wersji Premium są standardowo wyposażane w platformę informacji i rozrywki Connectiviti+ z dyskiem HDD, dostępem do informacji turystycznych i bazy użytecznych miejsc Przewodników Michelin – Czerwonego i Zielonego. Standardem jest również system nagłośnienia Bose® z 11 głosnikami, kamera cofania i innowacyjna technologia bezpieczeństwa Infiniti - inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control), połączony z inteligentnym wspomaganiem hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist).

Wersje Premium oferują wyjątkową wartość i oczekuje się, że będą najlepiej sprzedającymi się Coupé.

Wszystkie G Coupé mają bogate wyposażenie standardowe, w tym system doświetlania zakrętów (AFS - Adaptive Front-light System), gdzie biksenonowe reflektory automatycznie podążają za torem przednich kół. Jest to wyposażenie, jakiego oczekują nabywcy samochodu luksusowego, chociaż niektóre konkurencyjne marki oferują je tylko jako opcję. Nabywcy nie spodziewają się natomiast samoregenerującego się lakieru. Unikalny lakier Infiniti – samonaprawiająca się zewnętrzna powłoka lakiernicza (Scratch Shield) zawiera wysoce elastyczną żywicę, połączoną z tradycyjną powłoką, zwiększającą elastyczność lakieru. Samochód pokryty powłoką Scratch Shield Paint może wykazywać nawet pięć razy mniej zadrapań niż tradycyjne powłoki poddane działaniu takich samych warunków.

Gama G Coupé przedstawia się następująco:

G Coupé

Kluczowe wartości:

 • 250 km/h; 0-100 km/h w 5,8 s,
 • 10,6 l/100 km (w cyklu mieszanym),
 • emisja CO2 - 248g/km.

Najważniejsze aspekty specyfikacji: reflektory biksenonowe z systemem doświetlania zakrętów; 18-calowe, pięcioramienne felgi aluminiowe o podwójnym wzorze; okno dachowe otwierane elektrycznie; samonaprawiająca się zewnętrzna powłoka lakiernicza (Scratch Shield); elektrycznie regulowane fotele; czujniki parkowania; podnoszona maska silnika zwiększająca bezpieczeństwo pieszego, uczestniczącego w wypadku; elektrycznie składane oparcia tylnych siedzeń; inteligentny kluczyk (I-Key); sześć poduszek powietrznych; tylne lampy z diodami LED; system multimedialny Connectiviti z możliwością podłączenia iPod-a, technologią Bluetooth i Music Boxem z dyskiem HDD.

GT Coupé

Kluczowe wartości:

 • 250 km/h, 0-100 km/h w 5,8 s,
 • 10,6 l/100 km (w cyklu mieszanym),
 • emisja CO2 - 248g/km.

Najważniejsze aspekty specyfikacji - jak G Coupé, a ponadto: tapicerka skórzana; elektryczna regulacja fotela kierowcy w dziesięciu kierunkach z elektryczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego; podgrzewane przednie fotele; pamięć ustawienia fotela kierowcy, kierownicy i lusterek bocznych, połączone z pamięcią inteligentnego kluczyka (I-Key).

GT Premium Coupé

Kluczowe wartości:

 • 250 km/h; 0-100 km/h w 5,8 s,
 • 10,6 l/100 km (w cyklu mieszanym),
 • emisja CO2 - 248g/km.

Najważniejsze aspekty specyfikacji - jak GT, a ponadto: nawigacja satelitarna HDD systemu Connectiviti+; Music Box o pojemności 30 GB; system nagłośnieniowy Bose® z 11 głośnikami; kamera cofania; inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control).

S Coupé

Kluczowe wartości:

 • 250 km/h; 0-100 km/h w 5,8 s,
 • 10,6 l/100 km (w cyklu mieszanym),
 • emisja CO2 - 248g/km.

Najważniejsze aspekty specyfikacji - jak wersja podstawowa, a ponadto: cztery koła skrętne (4WAS - 4-Wheel Active Steer); 19-calowe, dziesięcioramienne felgi aluminiowe, wiskotyczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (VLSD - Viscous Limited Slip Differential); skórzane, podgrzewane fotele sportowe z pamięcią ustawienia; sportowe zawieszenie; ulepszone hamulce; elektryczna regulacja sportowego fotela kierowcy w czternastu kierunkach.

S Premium Coupé

Kluczowe wartości:

 • 250 km/h; 0-100 km/h w 5,8 s,
 • 10,6 l/100 km (w cyklu mieszanym),
 • emisja CO2 - 248g/km.

Najważniejsze aspekty specyfikacji - jak S, a ponadto: nawigacja satelitarna HDD systemu Connectiviti+; Music Box o pojemności 30 GB; system nagłośnieniowy Bose® z 11 głośnikami; kamera cofania, inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control).

Opcje

W porównaniu do rywali, lista opcji dla G Coupé jest krótka i ukierunkowana na nowoczesne technologie. Siedmiobiegowa przekładnia automatyczna z systemem adaptacyjnego sterowania zmianą przełożeń (ASC - Adaptive Shift Control), magnezowymi łopatkami zmiany biegów przy kierownicy jest dostępna we wszystkich Coupé.

Pozostałe opcje to inteligentny tempomat z laserowymi czujnikami (z pełnym zakresem prędkości) i z inteligentnym wspomaganiem hamowania (tylko dla wersji GT i S); 19-calowe, dziesięcioramienne felgi aluminiowe o sportowym wzorze (tylko dla wersji G i GT); listwy wykończeniowe wnętrza z ręcznie barwionego drewna klonowego (tylko dla wersji z przekładnią automatyczną); nawigacja satelitarna systemu Connectiviti+ z twardym dyskiem o pojemności 30 GB, z prezentacją użytecznych miejsc w 3D i przewodnikami Michelin, ekranem dotykowy o wysokiej rozdzielczości, Music Boxem o pojemności 10 GB, pozwalającej na przechowywanie muzyki z 300 płyt CD, kamerą cofania i systemem nagłośnieniowym Bose® z 11 głośnikami (tylko dla wersji GT i S).

G COUPÉ W SZCZEGÓŁACH

Stylistyka zewnętrzna

Długa maska, krótkie zwisy i ostro opadająca linia dachu nadają G Coupé kształtów, które wyróżniają go na tle samochodów konkurencji, które budowane są w znacznym stopniu na bazowych wersjach sedan. G Coupé swoją zdumiewającą sylwetką akcentuje odrębność od czterodrzwiowego G, a jedynym elementem, który łączy te dwa modele na zewnątrz, są klamki drzwi.

Stylistykę G Coupé charakteryzują eleganckie i dopracowane proporcje, współgrające z ekspresyjną linią. Nadają mu one wrażenia ruchu, nawet gdy samochód jest nieruchomy. Krótsza i niżej poprowadzona linia dachu akcentuje nisko położony środek ciężkości Coupé i wyraźnie wskazuje, że jest to samochód z tylnym napędem.

Charakterystycznie zakrzywione linie z przodu samochodu nawiązują do wyglądu przednich błotników i nadają Coupé bardziej atletycznego wyglądu. Listwy grilla chłodnicy są inspirowane japońskimi mieczami. Aby zapewnić idealne wpasowanie reflektorów w złożone powierzchnie, opracowano specjalny proces produkcyjny.

Z tyłu Coupé jest bardzo muskularny, z wyraźnym, zintegrowanym tylnym spojlerem. Doskonałe osiągi samochodu stały się inspiracją dla takich szczegółów, jak podwójne kręgi tylnych lamp z diodami LED oraz podwójne końcówki wydechowe.

Wersja S ma felgi 19-calowe, zaś G Coupé i GT - felgi 18-calowe.

Stylistyka wnętrza

G Coupé oferuje kierowcy sportową przestrzeń kokpitu, a pasażerom - przestrzeń luksusowo otwartą. Typowe cechy Infiniti nadano także desce rozdzielczej i konsoli centralnej, wzbogaconej o siedmiocalowy kolorowy wyświetlacz. Połączenie podwójnych łuków górnej części z centralną osią pionową przydają kokpitowi solidności.

Ulepszenia modeli 2010 obejmują wprowadzenie aluminiowych listw wykończeniowych o ciekawej fakturze, będących reminiscencją japońskiej kaligrafii i hołdem, jaki Coupé składa tradycyjnej japońskiej stylistyce i rzemiosłu. Inne zmiany to między innymi przeprojektowana konsola centralna, oparta na tej z crossover-ów EX i FX. Niezmieniony pozostaje znak rozpoznawczy Infiniti na desce rozdzielczej – charakterystyczny, elegancki zegar analogowy.

Za kierownicą G Coupé każdy kierowca będzie się czuł wygodnie, a to za sprawą dopracowania szczegółów pod względem ergonomicznym. Aby zapewnić dobrą widoczność tarcz zegarów, podstawa tablicy wskaźników nie jest przymocowana do deski rozdzielczej, ale do samej kolumny kierownicy i podczas regulacji wysokości i oddalenia porusza się razem z kierownicą. Należy przy tym zaznaczyć, że we wszystkich wersjach kolumna kierownicy jest elektrycznie regulowana w obu płaszczyznach.

Przednie fotele są elektrycznie regulowane we wszystkich modelach. Fotel kierowcy podstawowej wersji ma regulację w ośmiu kierunkach, GT – w dziesięciu kierunkach, zaś sportowe fotele wersji S zostały tak wyprofilowane, aby lepiej trzymały i są oddzielnie regulowane w czternastu kierunkach. Naciśnięcie jednego przycisku powoduje, że każdy kierowca, bez względu na swój wzrost i tuszę, znajdzie najwygodniejszą i najbardziej relaksującą pozycję dla siebie.

Dzięki szerokiemu rozstawowi osi, na tylnej kanapie jest sporo miejsca dla dwóch osób. Szeroko otwierające się drzwi oraz elektrycznie składane i przesuwane fotele przednie ułatwiają wsiadanie i wysiadanie. Funkcjonalność i pojemność ładunkową G Coupé jeszcze bardziej poprawiają składane tylne siedzenia.

Silnik i przekładnia

Wszystkie G Coupé, zarówno wersja podstawowa, jak i luksusowe odmiany GT oraz sportowe S, są napędzane silnikiem benzynowym V6 o pojemności 3,7 litra. Silnik łączy w sobie wysoką kulturę pracy i łatwość obsługi z osiągami, które mogą zawstydzić właścicieli wielu samochodów sportowych. Do 100 km/h Infiniti rozpędza się bowiem w jedyne 5,8 sekundy (wersja ze skrzynią manualną), zaś prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 10,6 l/100 km przy emisji CO2, wynoszącej 248 g/km. Silnik spełnia normę emisji spalin Euro 5.

3,7-litrowy silnik V6 Infiniti jest potężną, wysokoobrotową 24-zaworową jednostką z podwójnymi wałkami rozrządu, o mocy 320 KM przy 7 000 obr./min i imponującym momencie obrotowym 360 Nm przy 5 200 obr./min.

Dwuwarstwowa aluminiowa konstrukcja silnika typu two-part bed-plate zapewnia większą sztywność i odporność na wibracje niż konstrukcja standardowa. Pozwala również uzyskać wyższe obroty silnika: w V6 czerwone pole zaczyna się dopier przy 7 500 obr./min.

Silnik V6 łączy swoje wysokie obroty z maksymalną wydajnością dzięki systemowi zmiennych faz rozrządu i zmiennego stopnia otwarcia zaworów VVEL (Variable Valve Event i Lift). System VVEL zwiększa moc i czułość działania pedału przyspieszenia, a także zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin w porównaniu do silników z tradycyjnym rozwiązaniem. System VVEL nieustannie zmienia stopień otwarcia zaworów, a zatem ilość powietrza w komorze spalania. Bardzo precyzyjne nastawy jednostki sterującej pracą silnika (ECU) sprawiają, że stopniowo narastająca moc i moment obrotowy przekładają się na przyspieszenie większe, niż w systemach dostarczających mocy skokowo.

Istotny jest także fakt, że G Coupé z dostępną jako opcja skrzynią automatyczną jest praktycznie tak samo szybki jak model ze skrzynią manualną: 0-100 km/h w 5,9 sekundy przy podobnym zużyciu paliwa (10,5 l/100 km w cyklu mieszanym) i podobnej emisji CO2 (246 g/km). Skrzynia automatyczna to nowa siedmiobiegowa przekładnia Infiniti z systemem adaptacyjnego sterowania zmianą przełożeń (ASC - Adaptive Shift Control) i łopatkami zmiany biegów, z siedmioma przełożeniami, w tym specjalnym, długim, siódmym biegiem do spokojnej, ekonomicznej jazdy po autostradach. Skrzynia z systemem ASC nie traci swojej sportowej charakterystyki. Przełączenie na tryb manualny pozwala na zmianę biegów dwoma dużymi łopatkami, wykonanymi w całości z magnezu, które są umieszczonymi przy kierownicy. Zapewniają one precyzję zmiany biegów skrzyni manualnej, a równocześnie wygodę operowania tylko dwoma pedałami.

Na drodze

Każdy samochód Infiniti jest zaprojektowany tak, aby zapewniał przyjemność jazdy, ale dla G Coupé jest to najważniejszy aspekt. Coupé dzięki różnym, specjalnie opracowanym dla niego rozwiązaniom, dostarcza to, co obiecuje jego stylistyka i silnik. Rozwiązania te to m. in. mocniejsze czucie pedału hamulca oraz zaawansowany system czterech kół skrętnych. Dopasowanie do europejskich warunków drogowych gwarantuje natomiast maksymalne bezpieczeństwo i przyjemność nawet w ekstremalnych sytuacjach.

Podstawą jest plaftorma G, na której zbudowano Coupé. Platforma FM drugiej generacji Infiniti czyli konstrukcja „front midship” umieszcza silnik V6 jak najniżej i jak najdalej, aby obniżyć środek cięzkości oraz zapewnić optymalny rozkład masy: przód-tył. Większa część bloku silnika znajduje się właściwie za linią przedniej osi.

W całkowicie niezależnym zawieszeniu zastosowano elementy wykonane z lekkiego aluminium, zmniejszając przez to znacząco wagę. Z przodu umieszczono zawieszenie dwuwahaczowe, natomiast tylne zawieszenie wielowahaczowe zamontowano na ramie pomocniczej (subframe). Te elementy oraz wyjątkowo sztywne nadwozie sprawiają, że G Coupé jest autem zwinnym i przyjemnym w prowadzeniu, pozwalającym cieszyć się osiągami, które oferuje.

Ten potencjał osiąga swoje apogeum w odmianie S. Nie jest to zwykła wersja sportowa, stworzona przez dołożenie znaczka i większych kół, jak to czynią niektórzy konkurenci. Jest to samochód mocno nastawiony na sportowe osiągi, który zawiera kilka znaczących zmian mechanicznych. Zmiany te wprowadzono z myślą o kierowcy, który oczekuje bezkompromisowej zwrotności i stabilności podczas jazdy z wysokimi prędkościami.

Najważniejszą modyfikacją jest dodanie czterech kół skrętnych (4WAS - 4-Wheel Active Steer), elementu unikalnego w samochodzie tylnonapędowym. System różnicuje kąt skrętu kół przednich oraz dostosowuje geometrię tylnego zawieszenia do kąta skrętu i prędkości pojazdu. Ułatwia to skręcanie, zwiększa przyczepność i poprawia stabilność. Zmianie tej towarzyszy też wprowadzenie wiskotycznego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu (VLSD - Viscous Limited Slip Differential), przekalibrowanie nastawów sportowego zawieszenia i ulepszenie systemu hamulcowego z czterotłoczkowymi hamulcami przednimi. Wersja S przenosi bardzo wysokie parametry jezdne Coupé na nowy poziom zadowolenia kierowcy.

Wszystkie wersje G Coupé wyposażane są w system elektronicznej kontroli stabilności - ESP (Electronic Stability Program). Wentylowane tarcze hamulcowe na wszystkich kołach mają czterokanałowy, czteroczujnikowy ABS, system elektronicznej dystrybucji siły hamowania (EBD - Electronic Brake force Distribution) i wspomaganie hamowania (BA - Brake Assist) w standardzie. Aby zwiększyć czucie hamulca, w G Coupé zastosowano innowacyjny pedał „link-design”, który wraz ze zwiększaniem się siły g i prędkości pojazdu, staje się stopniowo coraz twardszy. W efekcie kierowca bardziej bezpośrednio i dokładnie czuje siłę hamowania, gdy hamuje przy wysokich prędkościach, jak również odczuwa większe wspomaganie hamowania. Przy niższych prędkościach hamulec staje się miększy i dzięki temu zatrzymanie jest bardziej komfortowe.

Siła działania elektrycznego wspomagania kierownicy jest uzależniona od prędkości pojazdu, zapewniający optymalną siłę oporu kierownicy zarówno przy wysokich, jak i niskich prędkościach jazdy.

Z myślą o utrzymaniu nastawionego na osiągi sportowego charakteru Coupé, inżynierowie Infiniti opracowali nawet specjalną „ścieżkę dźwiękową” dla tego samochodu. Równa długość końcówek wydechowych i symetryczny system wydechu tłumika pozwoliły stworzyć brzmienie zgodne z naturalnym balansem między dźwiękami o niskich i wysokich częstotliwościach.

Krótko mówiąc: G Coupé brzmi fantastycznie.


WYPOSAŻENIE I CECHY

Wyposażenie standardowe Infiniti G Coupé

 • aluminiowe pedały i podpórka pod lewą stopę
 • iinnowacyjny pedał hamulca „Link design”
 • specjalnie zestrojony układ wydechowy
 • okno dachowe otwierane elektrycznie
 • reflektory biksenonowe z systemem doświetlania zakrętów
 • samonaprawiająca się zewnętrzna powłoka lakiernicza (Scratch Shield)
 • podnoszona maska silnika zwiększająca bezpieczeństwo pieszego, uczestniczącego w wypadku
 • system elektronicznej kontroli stabilności - ESP (Electronic Stability Program)
 • inteligentne wspomaganie kierownicy uzależnione od prędkości pojazdu
 • kolumna kierownicy z elektryczną regulacją wysokości i oddalenia
 • wykończenie wnętrza: Shodo Aluminium
 • automatyczna klimatyzacja dwustrefowa
 • elektryczna regulacja podparcia odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy
 • składane oparcia tylnych siedzeń
 • elektryczna regulacja fotela kierowcy w ośmiu kierunkach
 • elektryczna regulacja fotela pasażera w czterech kierunkach
 • przednie i tylne czujniki parkowania
 • inteligentny kluczyk ( I-Key) z funkcją inteligentnego zapłonu
 • tempomat/ogranicznik prędkości
 • 18-calowe, dziesięcioramienne felgi aluminiowe
 • sześć poduszek powietrznych
 • aktywne zagłówki przednich foteli
 • system wyłączania oświetlenia z opóźnieniem
 • kolorowy wyświetlacz centralny i wielofunkcyjny sterownik Infiniti (Infiniti Controller)
 • odtwarzacz płyt CD, obsługujący formaty MP3 i WMA, z Infiniti Music Boxem o pojemności 2 GB
 • system nagłośnieniowy z 7 głośnikami
 • połączenie USB/iPod i wejście AUX-RCA
 • system głośnomówiący Bluetooth do telefonów komórkowych
 • tylne lampy z diodami LED
 • wielofunkcyjna kierownica obszyta skórą
 • lusterko wsteczne z funkcją automatycznego przyciemniania
 • czujnik deszczu i czujnik zmierzchu

Infiniti GT Coupé

Ma wszystkie element wyposażenia G, a ponadto:

 • tapicerkę skórzaną
 • elektryczną regulację fotela kierowcy w dziesięciu kierunkach z elektryczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego
 • elektryczną regulacja fotela pasażera w ośmiu kierunkach
 • podgrzewane przednie fotele
 • pamięć ustawienia fotela kierowcy, koła kierownicy i lusterek bocznych, połączone z pamięcią inteligentnego kluczyka (I-Key)

Infiniti GT Premium Coupé

Ma wszystkie element wyposażenia GT, a ponadto:

 • ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i wielofunkcyjny sterownik Infiniti (Infiniti Controller)
 • sterowany głosem system nawigacji HDD z dyskiem o pojemności 30 GB z tunerem RDS-TMC (Traffic Message Channel), przewodnikami Michelin i bazą danych użytecznych miejsc w 3D
 • Music Box o pojemności 10 GB, pozwalającej przechowywać muzykę z 300 płyt CD, wspomagany bazą danych Gracenote®
 • kamerę cofania
 • system nagłośnieniowy Bose® Premium Sound System z 11 głośnikami
 • inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control) z inteligentnym wspomaganiem hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist) dla przekładni automatycznej

Infiniti S Coupé

Ma wszystkie element wyposażenia wersji podstawowej, a ponadto:

 • cztery koła skrętne (4WAS - 4-Wheel Active Steer)
 • wiskotyczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (VLSD - Viscous Limited Slip Differential)
 • przekalibrowane nastawy zawieszenia
 • 19-calowe, dziesięcioramienne felgi aluminiowe
 • przeciwstawne zaciski hamulcowe (z czterema tłoczkami z przodu, z dwoma tłoczkami z tyłu)
 • podgrzewane, skórzane fotele sportowe
 • elektryczną regulację fotela kierowcy w czternastu kierunkach
 • elektryczną regulację fotela pasażera w ośmiu kierunkach
 • pamięć ustawienia fotela kierowcy, koła kierownicy i lusterek bocznych, połączone z pamięcią inteligentnego kluczyka (I-Key)
 • system monitorujący ciśnienie powietrza w oponach

Infiniti S Premium Coupé

Ma wszystkie elementy wyposażenia wersji S, a ponadto:

 • ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i wielofunkcyjny sterownik Infiniti (Infiniti Controller)
 • sterowany głosem system nawigacji HDD z dyskiem o pojemności 30 GB z tunerem RDS-TMC (Traffic Message Channel), przewodnikami Michelin i bazą danych użytecznych miejsc w 3D
 • Music Box o pojemności 10 GB, pozwalającej przechowywać muzykę z 300 płyt CD, wspomagany bazą danych Gracenote®
 • kamerę cofania
 • system nagłośnieniowy Bose® Premium Sound System z 11 głośnikami
 • inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control)z inteligentnym wspomaganiem hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist) dla przekładni automatycznej

Opcje Infiniti G Coupé

 • 7-biegowa przekładnia automatyczna z systemem ASC, z magnezowymi łopatkami zmiany biegów
 • inteligentny tempomat z czujnikami laserowymi
 • listwy wykończeniowe wnętrza wykonane z afrykańskiego drewna różanego (tylko dla wersji GT i Premium ze skrzynią automatyczną)
 • lakier metalizowany (samonaprawiająca się zewnętrzna powłoka lakiernicza Scratch Shield w standardzie)
 • 19-calowe, dziesięcioramienne felgi aluminiowe (standard dla wersji S)
 • pakiet multimedialny obejmujący sterowaną głosem nawigację satelitarną HDD systemu Connectiviti+, Music Box o pojemności 10 GB, kamerę cofania i system nagłośnieniowy Bose® Premium Sound System z 11 głośnikami

Opcje w szczegółach

Przekładnia automatyczna z systemem ASC

Przekładnia Infiniti z systemem adaptacyjnego sterowania zmianą przełożeń (ASC - Adaptive Shift Control) jest wyposażona w siedem biegów, co pozwala na optymalne rozłożenie poszczególnych przełożeń tak, aby zapewnić dobre osiągi, zaś długi, siódmy bieg zapewnia mniejsze zużycie paliwa i najwyższą kulturę pracy silnika podczas jazdy autostradą. Płynność i właściwe reagowanie na przepustnicę są gwarantowane przez system ASC, dostosowujący się do jednego z trzech programów zmian, w zależności od stylu jazdy. W trybie manualnym, duże magnezowe łopatki zmiany biegów, umieszczone przy kierownicy, oferują kierowcy pełną kontrolę i czynią jazdę jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

Skrzynia biegów dodatkowo posiada tryb jazdy sportowej DS (drive sport mode), który przytrzymuje biegi dłużej, zwiększając obroty aż do czerwonego pola i również płynnie redukuje biegi podczas hamowania.

Inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control)

Jeśli skraca się dystans do pojazdu z przodu, inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control) powiadamia o tym kierowcę przy pomocy sygnałów świetlnych i dżwiękowych. Jeśli będzie to koniecznie, inteligentny system wspomagania hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist) automatycznie przyhamuje Infiniti G Coupé, aż osiągnie optymalny dystans do poprzedzającego go pojazdu. Funkcja jazdy z niską prędkością (LSF - Low-Speed Following), sprzężona z automatyczną skrzynią biegow, automatycznie dostosowuje się do wolnego ruchu drogowego (na przykład w przeciążonym ruchu miejskim). Inteligentnie hamuje samochod i utrzymuje go w bezpiecznej odległości od pojazdu z przodu.

System nagłośnieniowy Bose®

Opracowany na specjalne zamówienie Infiniti system dźwięku firmy Bose®, wyznacza nowy standard jakości dźwięku w samochodzie. Jedenaście głośników wysokiej klasy odtwarza muzykę w każdym detalu. Niskie tony o soczystej barwie przenoszą do wnętrza G Coupé moc dźwięku i emocje właściwe koncertom na żywo.

ŻYCIE Z G COUPÉ

Bezpieczeństwo

Wysoki poziom bezpieczeństwa pasywnego był priorytetem już na etapie projektowania. W rezultacie G Coupé ma komplet sześciu poduszek powietrznych, z przednimi poduszkami dwustopniowymi typu dual-stage, czujnikami zapięcia pasów i czujnikiem zajęcia fotela pasażera. Przednie fotele wyposażone są w poduszki chroniące biodra i klatkę piersiową, natomiast kurtyny powietrzne przód-tył stanowią ochronę przed uderzeniami bocznymi.

Standardowym elementem jest także unosząca się maska, zaprojektowana tak, aby zapewnić większą ochronę pieszym. W sytuacji kolizji małe siłowniki pirotechniczne unoszą tylną krawędź maski na wysokość dolnej krawędzi szyby przedniej. Dzięki temu powstaje większa przestrzeń między maską a wierzchem silnika, lepiej pochłaniająca energię uderzenia i redukująca potencjalne obrażenia pieszego.

Jakość

Nazwa Infiniti nie przez przypadek jest synonimem jakości samochodu.

W Japonii, na linii produkcyjnej zakładu Tochigi każdy pojazd – a nie tylko co dziesiąty – jest skanowany laserowo, aby upewnić się, że przerwy między elementami nadwozia mieszczą się w wąskich zakresach tolerancji.

Podczas prac projektowych i w fazie rozwojowej, nowe modele są wnikliwie testowane nie tylko na torze Infiniti na wyspie Hokkaido, ale także na obiektach testowo-wyścigowych Tochigi i Motegi. W Arizonie Infiniti dysponuje także olbrzymią bazą (o powierzchni 12,34 milionów metrów kwadratowych) do testów w upałach.

Testowanie każdego modelu w najsurowszych warunkach i na dystansie tysięcy kilometrów zapewnia wytrzymałość samochodów i oczekiwany przez ich nabywców spokój ducha.

Doświadczanie Pełni Posiadania

Infiniti oferuje nie tylko nową gamę samochodów w Europie, ale także nowy sposób dbania o ich właścicieli. Doświadczanie pełni posiadania (Total Ownership Experience) to system doprowadzany do perfekcji na całym świecie od chwili pojawienia się 20 lat temu firmy Infiniti. Stawia on właściciela samochodu Infiniti na pierwszym planie. Nawet wtedy, gdy podróżuje on innym samochodem, a nie swoim Infiniti. Jest to specjalnie stworzone podejście do zaspakajania potrzeb poszczególnych właścicieli, stosowane na każdym etapie – od wyboru, przez zakup, aż po eksploatację samochodu Infiniti.

Aby zapewnić, że posiadanie Infiniti G Coupé będzie bezproblemowe, każdemu właścicielowi Infiniti jest przypisany jego własny konsultant (Customer Account Manager), który staje się pojedynczym punktem kontaktu przez cały czas posiadania samochodu. Obsługa klienta na poziomie VIP-owskim polega między innymi na bezpłatnej usłudze odbioru i dostawy samochodu, w celu przeprowadzenia czynności serwisowych (usługa zależna od odległości).

Każdy G Coupé otrzymuje również pakiet usług mobilnych: pomocy drogowej i wsparcia na trasie (touring assistance). Ale pakiet ten wykracza dalej, koncentrując się na bardziej na właścicielu niż na jego samochodzie. Dzięki temu nigdy nie zostanie on zostawiony na łasce losu, niezależnie od okoliczności.

Salony samochodowe Infiniti, podobnie jak usługi, nie przypominają salonów innych marek. Centra Infiniti są uosobieniem „nowoczesnego luksusu”. Są budowane z rozmachem. Mają zachwycać wyglądem i wyposażeniem technicznym, ale także gościnnością i relaksującą atmosferą. Goście mogą poznawać samochody, dotykać i wąchać ogromne próbki tapicerki skórzanej, odkrywać kolory lakieru i dobierać wykończenie na ekranach plazmowych lub po prostu delektować się kawą, przeglądając różnorodne pakiety informacyjne Infiniti.

Partnerzy Infiniti w tych Centrach to grupy, które mają solidne doświadczenie w sprzedaży samochodów luksusowych marek. Oznacza to, że są to osoby zorientowane na klienta, które są przyzwyczajone do sprzedawania luksusowych towarów wymagającym klientom. Pracownicy Centrum Infiniti są w stanie doradzić w sprawie różnorodnych usług, dopasowanych do potrzeb, począwszy od jazd próbnych, aż po specjalnie przygotowane oferty finansowe i pakiety serwisowe.

Do końca 2010 w całej Europie będzie funkcjonowało 80 Centrów Infiniti, ulokowanych w wielu bardzo reprezentacyjnych miejscach.

Uzupełnieniem Centrów Infiniti jest niezrównany serwis internetowy - www.infiniti.com .

INFINITI G COUPÉ KONTRA RYWALE

Rozstaw osi mniejszy niż w Mercedes E, a 100 mm większy niż w Audi A5, mocniejszy i szybszy do 100 km/h niż BMW 330i, największy silnik i wybór między skrzynią manualną a automatyczną, jedyny z kołami 19-calowymi i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu.

  Infiniti
Mercedes BMW Audi
Model S

E350 CGI Sport Coupe

330i M Sport A5 3.2FSI Sport
Długość 4655 mm
4698 mm 4580 mm 4625 mm
Rozstaw osi 2850 mm
2760 mm 2760 mm 2751 mm
Masa rzeczywista 1706 kg
1670 kg 1545 kg 1495 kg
Poj. bagażnika (min) 275 litrów
450 litrów 440 litrów 455 litrów
Moc 320 KM
294 KM 275 KM 265 KM
Moment obr. 360 Nm
365 Nm 320 Nm 330 Nm
Prędkość maks. 250 km/h
250 km/h 250 km/h 250 km/h
0-100 km/h 5,8 sek
6,3 sek 6,0 sek 6,6 sek
Silnik 3,7 V6
3,5 V6 3,0 V6 3,2 V6
Skrzynia 6
7 (tylko autom.) 6 7 (tylko autom.)
Emisja CO2 248 g/km
203 g/km 173 g/km 199 g/km
Klasa emisji EU5
EU5 EU4 EU5
Napęd tył
tył tył przód
Koła 19-calowe standard
opcja opcja opcja
Mech. różn. LSD standard
brak brak brak
4 koła skrętne standard
brak brak brak

PODSUMOWANIE

Już sam wygląd G37 Coupé każe myśleć o nim jako o zwycięzcy. Ale kiedy ten wygląd wiąże się z wyszukanym sportowym podwoziem o tylnym napędzie, z wiodącym w tej klasie silnikiem V6, to powstaje wręcz piorunująca kombinacja. Bogate wyposażenie, wyjątkowe osiągi i idealne połączenie komfortu jazdy z dynamiką prowadzenia wynoszą ten stylowy model Infiniti na szczyty samochodowego rynku premium.

Źródło: Infiniti, fot. Infiniti

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowa bazowa wersja Laguny Coupe

Nowa bazowa wersja Laguny Coupe

Brytyjski oddział Renault wprowadza do oferty Lagunę Coupe... » ...więcej
114 900 zł za Hyundaia Genesis Coupe

114 900 zł za Hyundaia Genesis Coupe

Hyundai Genesis Coupe debiutuje na naszym rynku. Pierwsze... » ...więcej
Na wskroś inspirujące - BMW serii 1 M Coupe

Na wskroś inspirujące - BMW serii 1 M Coupe

Oznaczenie M wkracza obecnie do segmentu BMW serii 1, nio... » ...więcej
MINI Coupé Concept - po prostu radość z jazdy

MINI Coupé Concept - po prostu radość z jazdy

MINI Coupé Concept - po prostu radość z jazdy MINI obchod... » ...więcej
Renault Laguna Coupe w nowej wersji

Renault Laguna Coupe w nowej wersji

Renault Laguna Coupe debiutuje w nowej wersji: Coupe z nowym... » ...więcej
Megane Coupe GT w wersji Robert Kubica

Megane Coupe GT w wersji Robert Kubica

Do sprzedaży w polskich salonach wchodzi specjalna wersj... » ...więcej
Kolekcjonerskie BMW Z4 Coupé sprzedane na aukcji WOŚP

Kolekcjonerskie BMW Z4 Coupé sprzedane na aukcji WOŚP

Czerwone BMW Z4 Coupe, wystawione na aukcji Wielkiej Orki... » ...więcej
Polecamy porady
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia