samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Nowości Forda na rok 2010

Informacja prasowa / Data: 2010-01-19

W 2010 roku Ford of Europe planuje wprowadzenie na rynek gamy nowych modeli oraz nowatorskich rozwiązań i elementów wyposażenia na skalę wcześniej nie notowaną w historii firmy. Ta ofensywa produktowa ma na celu dalsze wzbogacenie oferty rynkowej Forda poprzez udostępnienie klientom atrakcyjnych cenowo nowoczesnych rozwiązań i wyposażenia mających na celu dalsze zmniejszenie zużycia paliwa, poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie komfortu i wygody użytkowania.

Ford Focus trzeciej generacjiFord Focus trzeciej generacji

Już w drugim tygodniu nowego 2010 roku Ford zaprezentował podczas Salonu Samochodowego w Detroit zupełnie nowego Forda Focus, opracowanego z myślą o potrzebach rynku globalnego, a także odnowione Fordy S-MAX i Galaxy, które zadebiutowały podczas Salonu Samochodowego w Brukseli.

Ford Focus trzeciej generacjiFord Focus trzeciej generacji

Wspomniane trzy najnowsze modele – wraz z planowanymi na 2010 rok Fordami C-MAX i Grand C-MAX, pokazanymi po raz pierwszy w 2009 roku podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie – są zapowiedzią fascynującej perspektywy pojawienia się w samochodach Ford innowacyjnych rozwiązań i nowego wyposażenia, wśród których na uwagę na pewno zasługują nowe jednostki napędowe oraz nowoczesne rozwiązania zarówno w konstrukcji samych pojazdów, jak i systemów bezpieczeństwa.

Ford Focus trzeciej generacjiFord Focus trzeciej generacji

Dla Forda 2010 zapowiada się jako rok niezwykle intensywny. Zaprezentowane właśnie przez nas nowe wcielenia Forda Focus, Forda S-MAX i Forda Galaxy to zaledwie początek – zapowiada John Fleming, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe. – Wszystkie te nowe modele, wraz z Fordem C-MAX i Grand C-MAX, wnoszą do oferty Ford of Europe prawdziwe bogactwo innowacyjnych koncepcji i rozwiązań. Dzięki nim nasi klienci będą mogli cieszyć się nowym, o wiele wyższym niż dotychczas poziomem osiągów, komfortu, walorów użytkowych i satysfakcji z posiadanego pojazdu.

Nowe modele

Pierwsze spojrzenie na nowego Forda Focus

Ford Focus trzeciej generacjiFord Focus trzeciej generacji

Nowy Ford Focus miał w tym tygodniu swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Amerykański debiut Forda Focus jest zarazem zapowiedzią wejścia nowego Forda Focus na rynek europejski na początku 2011 roku.

Zwiedzający wystawę w Detroit mogą zobaczyć zarówno eleganckiego 4-drzwiowego sedana, jak i znacznie bardziej dynamiczną 5-drzwiową odmianę hatchback. Obie wersje nadwoziowe udanie łączą atrakcyjną, smukłą i lekko sportową sylwetkę z bardzo wysokim poziomem rozwiązań technicznych i wysoką jakością wykonania.

Najnowszy Ford Focus został opracowany przez zespół konstruktorów i inżynierów Forda z całego świata. Prace projektowe koordynowało centrum projektowania samochodów małych i średnich Forda mające siedzibę w Merkenich w Niemczech. Nowy model został opracowany z myślą o spełnieniu wszystkich wymagań użytkowników i wymogów prawnych obowiązujących na najważniejszych rynkach świata.

Ford Focus trzeciej generacjiFord Focus trzeciej generacji

Nowy Ford Focus zaskoczy odbiorców w segmencie samochodów kompaktowych szeroką ofertą wyposażenia seryjnego i dodatkowego, z których wiele elementów do tej pory spotykano tylko w samochodach większych i znacznie bardziej luksusowych. Należą do nich urządzenia ułatwiające pracę kierowcy, takie jak system łagodzący skutki kolizji przy małych prędkościach, inteligentny tempomat ACC, system ostrzegający o pojawieniu się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, ogranicznik prędkości jazdy, system rozpoznawania znaków drogowych, system ostrzegawczy kierowcy Driver Alert, system ułatwiający utrzymanie samochodu na właściwym pasie ruchu, urządzenie ułatwiające parkowanie Active Park Assist, a także najnowszy system MyFord ułatwiający interakcję kierowcy z układami samochodu oraz dysponujący wieloma możliwościami system Ford SYNC pozwalający na podłączanie dodatkowych urządzeń oraz kontrolowanie niektórych funkcji samochodu za pomocą poleceń wydawanych głosem.

Dodatkowymi walorami najnowszego nowego Forda Focus jest szeroka gama nowoczesnych jednostek napędowych, w których wykorzystano najnowsze osiągnięcia w budowie silników dające znaczące ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2. W ofercie znajdzie się turbodoładowany silnik benzynowy Ford EcoBoost z wtryskiem bezpośrednim o pojemności 1,6 litra oraz udoskonalone silniki Diesel Duratorq TDCi z wtryskiem common-rail o pojemności 1,6 i 2,0-litrów.

Nowe minivany Ford C-MAX i Grand C-MAX

Ford C-MAXFord C-MAX

Nowa rodzina Forda C-MAX, zaprezentowana po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2009 roku, obejmuje teraz dwa modele. Oba modele stanowią nową jakość w segmencie kompaktowych minivanów (MAV). Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie 2010 roku.

Po raz pierwszy nabywcy kompaktowego minivana Forda będą mieli do wyboru wersję 5-miejscową (Ford C-MAX), bądź odmianę 7-osobową (Ford Grand C-MAX), wyposażoną w odsuwane drzwi boczne po obu stronach nadwozia oraz tylną kanapę z przejściem między siedzeniami, pozwalającą na jeszcze lepsze i bardziej zróżnicowane wykorzystanie przestronnego wnętrza.

Nowy Ford C-MAX jest napędzany tymi samymi silnikami, które znajdą się w nowym Fordzie Focus. W wyposażeniu przewidziano długą listę funkcji i urządzeń wprowadzonych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników. Wśród innowacji znalazły się: częściowo automatyczny układ ułatwiający parkowania wzdłuż krawężnika w miejscach o ograniczonej przestrzeni oraz system ostrzegający o pojawieniu się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy. Wszystkie fotele, łącznie z miejscami z tyłu, mają sygnalizację niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Zamki tylnych drzwi są zabezpieczone przed otwarciem przez dzieci specjalną elektryczną blokadą. Elektrycznie otwierane są także unoszone drzwi tyłu nadwozia.

Odnowione Fordy S-MAX i Galaxy

Ford S-MAXFord S-MAX

Odnowione Fordy S-MAX i Galaxy miały swoją premierę na początku 2010 roku podczas Salonu Samochodowego w Brukseli. Oba modele, mile zaskakujące nową linią nadwozia i wieloma atrakcyjnymi rozwiązaniami technicznymi, pojawią się w salonach późną wiosną tego roku.

Ford S-MAXFord S-MAX

Oba modele są pierwszymi samochodami wyposażonymi w zupełnie nowy, bardziej dynamiczny i oszczędny 2,0-litrowy benzynowy silnik Ford EcoBoost. Oferta silników Diesel została poszerzona o ulepszoną 2,0-litrową odmianę popularnego silnika Duratorq TDCi, który jest teraz po raz pierwszy dostępny także w wersji o mocy 163 KM. Po raz pierwszy w największych modelach Forda oferowana jest bardzo nowoczesna, 6-biegowa automatyczna przekładnia Ford PowerShift. Przekładnia ta standardowo współpracuje z silnikiem benzynowym Ford EcoBoost i jest dostępna jako opcja w egzemplarzach napędzanych silnikami Diesel z rodziny Duratorq TDCi.

Ford S-MAXFord S-MAXFord S-MAX
Ford S-MAXFord S-MAX

Przy okazji premiery odnowionych Fordów S-MAX i Galaxy zaprezentowano bardzo szeroką gamę rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i pozwalających na wyższy komfort jazdy i użytkowania. Należy do nich przede wszystkim system ostrzegający o pojawieniu się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, programowalny ogranicznik prędkości, światła zewnętrzne i oświetlenie wnętrza wykorzystujące diody LED, obsługiwana elektrycznie blokada zamków tylnych drzwi, chroniąca przed otwarciem przez dzieci oraz imponujący, nowy system nagłośnienia Ford Premium Sound System o mocy 265 W.

Nowa oferta silników dla Forda Mondeo

Na początku 2010 roku Ford Mondeo będzie kolejnym modelem, po odnowionych Fordach S-MAX i Galaxy, który otrzyma znacząco ulepszoną gamę jednostek napędowych.

Ford GalaxyFord Galaxy

Wśród nowych silników znajdzie się jednostka benzynowa EcoBoost o pojemności 2,0 litrów i mocy 203 KM standardowo współpracująca z przekładnią automatyczną Ford PowerShift. Po raz pierwszy pojawi się także nowa 163-konna odmiana najnowszego silnika Diesel Duratorq TDCi, również o pojemności 2,0 litrów. W przypadku tego drugiego silnika przekładnia Ford PowerShift będzie oferowana jako opcja.

Nowe technologie

Ford GalaxyFord Galaxy

Liczba i zakres nowych rozwiązań i nowych elementów wyposażenia, które Ford of Europe planuje wprowadzić w swoich nowym modelach począwszy od 2010 roku są tak duże, że ich skala praktycznie nie ma odpowiednika w historii firmy. – Nigdy przedtem w ciągu jednego zaledwie roku nie wprowadzaliśmy tak ogromnej liczby nowych rozwiązań i nowych jednostek napędowych – podkreśla John Fleming.

Realizowany przez nas proces transformacji w firmę o charakterze globalnym w ramach strategii „ONE Ford” pozwolił nam na skuteczne wykorzystanie bazy oraz wszelkich możliwości, jakie Ford posiada na całym świecie w zakresie prowadzenia prac projektowych, konstrukcyjnych i badawczych. Dzięki temu mogliśmy zdecydowanie podnieść poziom technologii i rozwiązań, które możemy zaoferować w kolejnej generacji średnich i dużych samochodów w ofercie rynkowej Ford of Europe – dodaje Fleming.

Ford GalaxyFord Galaxy

Rozwiązania wdrażane w najnowszych europejskich modelach Forda, mające na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa obejmują wszystkie obszary i układy pojazdu, od nowych i oszczędnych silników aż po nowatorskie rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego i układy wspomagające kierowcę, od nowych możliwości w dziedzinie komunikowania się kierowcy z pojazdem aż po najwyższej jakości sprzęt audio i udogodnienia zwiększające wygodę podróżowania.

Ford liderem we wdrażaniu szeroko dostępnych najnowocześniejszych rozwiązań

Nie notowane dotąd tempo i skala wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i nowego, atrakcyjnego wyposażenia w europejskiej rodzinie modeli Forda na przestrzeni 2010 roku bardzo dobrze ilustruje pozytywny wpływ, jaki miało przyjęcie przez Forda globalnej strategii podczas prac nad nowymi modelami samochodów.

Wprowadzenie na rynek naszej najnowszej „globalnej” rodziny samochodów kompaktowych jest najlepszym dowodem na to, że Ford bardzo poważnie traktuje swoją misję udostępniania klientom w samochodach kolejnych generacji nowatorskich rozwiązań i wyposażenia, w których wykorzystujemy najnowsze zdobycze techniki, pojawiające się zarówno w przemyśle samochodowym, jak i w innych dziedzinach – podsumowuje Fleming. – Jestem przekonany, że możliwości, jakimi Ford dysponuje na całym świecie zapewnią nam pozycję lidera w działaniach, dzięki którym wszystkie te nowinki i rozwiązania szybko znajdą się w zasięgu możliwości naszych klientów.

Źródło: Moto Target

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowości w Fiacie Bravo na 2010 rok

Nowości w Fiacie Bravo na 2010 rok

Fiat Bravo w 2010 roku prezentuje kilka zmian w zakresie ... » ...więcej
Nowości firmy Bosch na targach Automechanika 2010

Nowości firmy Bosch na targach Automechanika 2010

Na tegorocznych targach Automechanika, które odbędą si... » ...więcej
Modele Harley-Davidson rocznik 2010 przybywają

Modele Harley-Davidson rocznik 2010 przybywają

Modele Harley-Davidson rocznik 2010 przybywają W sezon 2010... » ...więcej
Opel Meriva zdobywcą Złotej Kierownicy 2010

Opel Meriva zdobywcą Złotej Kierownicy 2010

Mistrz elastyczności zwycięzcą w kategorii pojazdów k... » ...więcej
Chevrolet Camaro - kabriolet na rok 2011

Chevrolet Camaro - kabriolet na rok 2011

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Los An... » ...więcej
Tuningowe nowości!

Tuningowe nowości!

Firma KNS Ltd otworzyła sklep internetowy Chromowane.com, w którym wszyscy miłośnicy motoryza... » ...więcej
Nowości produktowe w ofercie Orlen Oil

Nowości produktowe w ofercie Orlen Oil

Firma ORLEN OIL wprowadziła na rynek nowy olej silnikowy... » ...więcej
Polecamy porady
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia